WP

Taśma Trumpa w rękach FBI. Rozmawiał z prawnikiem o płaceniu za milczenie ws. romansu

FBI dotarło do nagrań rozmów telefonicznych z Donaldem Trumpem, które miały dotyczyć płaty za milczenie dla byłej modelki "Playboya" - informuje "New York Times". Kobieta utrzymuje, że miała relacje seksualne z obecnym prezydentem Stanów Zjednoczonych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kolejna afera wokół Donalda Trumpa
Kolejna afera wokół Donalda Trumpa (PAP)
WP

Jak podaje "NYT", Donalda Trumpa nagrywał jego osobisty prawnik Michael Cohen. Na dwa miesiące przed wyborami w 2016 roku mężczyzna nagrał rozmowę, podczas której omawiał z klientem temat opłacenie byłej modelki "Playboya" Karen McDougal. Trump miał mieć z nią romans.

FBI zdobyło nagrania kilka miesięcy temu, podczas przeszukania biura i mieszkania Cohena. Dlaczego do tego doszło? Śledczy próbują ustalić, czy postępowanie Trumpa i jego prawnika uderza w prawa regulujące finansowania wyborów w USA. Dlatego - jak podkreśla "News York Times" - "wszelkie konwersacje z Trumpem na temat tych płatności są dla nich przedmiotem wielkiego zainteresowania".

Zobacz także: Stanisław Tyszka: Donald Trump stawia sprawy na ostrzu noża

WP

Problemy Donalda Trumpa

To nie pierwsza seksafera w którą zamieszany jest prezydent Stanów Zjednoczonych. Niedawno Michael Cohen potwierdził, że Donald Trump zapłacił za milczenie aktorce porno. Stormy Daniels miała otrzymać 130 tys. dol. w zamian za to, aby przestała rozpowszechniać informacje o kontaktach seksualnych z prezydentem USA.

WP

Daniels miała spotykać się z Trumpem w 2006 i 2007 r. Początkowo prawnik Trumpa zaprzeczał, że doszło do jakichkolwiek kontaktów i przekazania pieniędzy. Jednak amerykańska organizacja Common Cause złożyła zawiadomienie o naruszeniu przepisów dotyczących finansowania kampanii wyborczej. Po tych wydarzeniach Cohen potwierdził opłacenie Daniels. Zaznaczył jednak, że pieniądze pochodziły z własnej kieszeni Trumpa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: "New York Times"

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP