Trwa ładowanie...
d1v9kt0

Tarnów. Wracał z wesela. To, co było później, przypominało film akcji

Tarnów. To nie był film akcji. To wydarzenie rzeczywiście rozegrało się w niedzielę 11 października nad ranem po weselu w powiecie tarnowskim. Sprawcom grozi od 3 do 5 lat więzienia. Co dokładnie się stało?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tarnów. Po jednym z wesel rozegrały się sceny jak z filmu akcji
Tarnów. Po jednym z wesel rozegrały się sceny jak z filmu akcji (Pixabay)
d1v9kt0

Tarnów. Akcja jak z filmów sensacyjnych wydarzyła się po jednym z wesel w powiecie tarnowskim

21-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego poprosił kolegów, by przyjechali po niego i odwieźli go po weselu do domu. Gdy ci stawili się na miejsce, młody mężczyzna poprosił, by pojechali inną trasą. Tak rozpoczęła się przypominająca sceny z filmów sensacyjnych akcja.

"Kiedy renault, którym podróżowali, znalazło się przed jednym z domów jednorodzinnych w Żabnie, 21-latek nakazał kierowcy zwolnić, a sam wyciągnął pistolet pneumatyczny. Oddał w stronę budynku kilka strzałów i trafił w trzy okna, rozbijając zewnętrzne szyby" – relacjonują tarnowscy policjanci.

d1v9kt0

Z ostrzelanego domu wybiegł właściciel i jego 20-letni syn, wsiedli w swój samochód i ruszyli w pościg. Wówczas wracający z wesela 21-latek ponownie zaczął strzelać. Trafił w przednią szybę jadącej za renault skody oraz w boczną od strony pasażera.

To jednak nie wszystko. Dalej było jeszcze gorzej. Renault zatrzymało się, a 21-latek wysiadł i pałką telskopową rozbił przednią szybę skody. Dołączył do niego 19-letni kolega siedzący w renault i obaj wyciągnęli ze skody 20-letniego syna właściciela ostrzelanego domu, i zaczęli go bić. Kopali go po głowie, nogach i tułowiu. Gdy stwierdzili, że mają już dość, wsiedli do renault i odjechali.

Tarnów. Policyjna blokada

O całym zajściu została zawiadomiona tarnowska policja. Funkcjonariusze nie zwlekali i szybko ustawili punkty blokadowe. Sprawców zdarzenia zatrzymano na Polach Klikowskich w Tarnowie.

d1v9kt0

Trzech mężczyzn, którzy jechali w renault, zostało zatrzymanych. Jak podaje KMP w Tarnowie, przy 21-latku znaleziono broń i dopalacze.

Po złożeniu zeznań kierowca został zwolniony. 21- i 19-latek odpowiedzą natomiast za pobicie. Grozi om do 5 lat więzienia. Dodatkowo 21-latek został postawiony zarzut uszkodzenia mienia.

Tarnów. Dlaczego 21-latek dopuścił się takich czynów?

"Jakie motywy kierowały mężczyznami, trudno powiedzieć. Obaj byli pod znacznym wpływem alkoholu, 21-latek był wściekły, bo zostawiła go dziewczyna, z kolei wykonujących z nim czynności policjantów próbował przekonać, że pobity winny był mu kilkuset złotych" – informuje Komenda Miejska Policji w Tarnowie.

d1v9kt0

"Przez 10 dni nie widziałem rodziny". Poseł uważa, że nie ma podstaw prawnych, by nosić maseczki

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1v9kt0

Podziel się opinią

Share
d1v9kt0
d1v9kt0
Więcej tematów