Trwa ładowanie...

Tarcza antykryzysowa. Mateusz Morawiecki podzielił się doświadczeniami Polski z Rumunią

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że Rumunia chce skorzystać doświadczeń polski w dobie kryzysu związanego z pandemią koronawirusa. Chodzi m.in. o tarczę antykryzysową i finansową.

Share
Tarcza antykryzysowa. Premier Mateusz Morawiecki rozmawiał z partnerami z Rumunii
Tarcza antykryzysowa. Premier Mateusz Morawiecki rozmawiał z partnerami z RumuniiŹródło: PAP, fot: PAP/Artur Reszko
d2bebx5

"Solidarność z innymi państwami naszego regionu jest dzisiaj kluczowa. Nasz partner z Inicjatywy Trójmorza - Rumunia - szuka optymalnych rozwiązań wyjścia z kryzysu i poprosił nas o podzielenie się rozwiązaniami polskich Tarcz: antykryzysowej i finansowej - napisał na Facebooku Mateusz Morawiecki.

Premier dodał, że premierowi Ludovicowi Orbanowi, jego gabinetowi i rumuńskim instytucjom rozwoju przedstawiono "zasady, na jakich polskie firmy otrzymują szybkie i solidne wsparcie, które pozwala chronić miejsca pracy".

"Kilka miesięcy temu państwa na całym świecie stanęły przez dylematem: ratować społeczeństwo czy gospodarkę. Ale to jest fałszywy wybór. Bo nie ma gospodarki bez ludzi. Wiele rządów zastanawia się w jaki sposób odpowiednio pomoc firmom. Dla mnie od początku było jasne, jak bardzo istotny jest również czas reakcji - im szybciej firmy otrzymują wsparcie tym więcej z nich przetrwa bez szwanku" - zauważył premier.

d2bebx5

Tarcza antykryzysowa. Premier Mateusz Morawiecki czeka na dalsze konsultacje

I podkreślił, że konkretną pomoc otrzymało 150 tysięcy polskich firm. "Państwo, przedsiębiorcy, banki, krajowe instytucje rozwoju - w momencie próby każdy dał z siebie maksimum" - dodał Mateusz Morawiecki.

Premier zaznaczył, że czeka na na "warunki do kolejnych polsko-rumuńskich konsultacji międzyrządowych". "Ostatni raz spotkaliśmy się we wrześniu 2019 w Bukareszcie - to dzięki takim spotkaniom najszybciej rozwijamy współpracę" - podkreślił.

d2bebx5

Podziel się opinią

Share
d2bebx5
d2bebx5
Więcej tematów