Trwa ładowanie...

Zasiłek opiekuńczy po 24 maja. Jest decyzja rządu

Zasiłek opiekuńczy po 24 maja nadal będzie obowiązywał. Jak wynika z rozporządzenia rady ministrów, termin jego pobierania został przedłużony. Do kiedy będzie można pobierać zasiłek opiekuńczy?
Share
Zasiłek opiekuńczy będzie można pobierać po 24 maja
Zasiłek opiekuńczy będzie można pobierać po 24 majaŹródło: Unsplash.com
d224nuc

Zasiłek opiekuńczy po 24 maja

Zasiłek opiekuńczy przysługuje rodzicom, którzy ze względu na epidemię koronawirusa i zamknięcie szkół, nie są w stanie zapewnić opieki nad dziećmi. To odpowiedź rządu na zamknięcie placówek oświatowych. Obecnie termin, do którego można było pobierać świadczenie mijał 24 maja.

Placówki oświatowe będą jednak zamknięte dłużej, dlatego rząd zdecydował o kolejnym przedłużeniu terminu pobierania świadczenia. W związku z otwarciem złobków i przedszkoli zmieniono jednak warunki, jakie trzeba spełnić, by otrzymać pieniądze z tego tytułu.

d224nuc

Zasiłek opiekuńczy. Do kiedy będzie obowiązywał?

Z rozporządzenia rady ministrów wynika, że dodatkowy zasiłek opiekuńczy został wydłużony do 14 czerwca. Będzie on przysługiwał nawet wtedy, jeśli otwarty zostanie żłobek, ale nie będzie mógł zapewnić opieki wszystkim dzieciom. Wtedy rodzice także będą mogli wnioskować o pieniądze. Zasiłek opiekuńczy będzie przysługiwał także rodzicom, którzy nie zdecydują się posłać swoich dzieci do żłobka czy przedszkola.

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przysługuje objętym ubezpieczeniem chorobowym rodzicom bądź opiekunom prawnym dzieci do lat 8., którzy nie mogą zapewnić opieki w związku z zamknięciem przez COVID-19 żłobków, przedszkoli lub szkół. Ze świadczenia dodatkowo mogą skorzystać rodzice starszych dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności.

Trójka i Kazik. Jarosław Gowin o aferze: "bezprecedensowe". Nie podoba mu się "stanowisko" Rady Mediów Narodowych

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d224nuc

Podziel się opinią

Share
d224nuc
d224nuc
Więcej tematów