pogoda
23-07-2017 (13:50)

Tak wygląda południe Polski po ulewach. Dziś nie będzie lepiej

W sobotę nad Polską przetoczył się silny burzowy front atmosferyczny, który wywołał gwałtowne i obfite opady deszczu. Ulice wielu polskich miast zamieniły się w rwące potoki, a największe zniszczenia odnotowano w Zielonej Górze. Kilkunastominutowa ulewa wdarła się na oddział ratunkowy w jednym ze szpitali, a woda zalała dworzec. Dzisiejsza prognoza pogody również nie napawa optymizmem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tak wygląda południe Polski po ulewach. Dziś nie będzie lepiej
(Twitter)
WP

Potężna burza dosłownie zdemolowała Zieloną Górę. Po południu strażacy interweniowali około 200 razy. Mieszkańcy zamieszczali w sieci zdjęcia i filmy pokazujące, jak ulice zamieniały się w rwące potoki. Woda zalała również przejścia podziemne oraz perony na dworcu PKP.

WP

Zobacz też: Ostrzeżenie przed burzami dla 12 województw

WP

Synoptycy ostrzegają, że to nie koniec złej aury. Dziś nad południowo-wschodnią Polską ponowie należy spodziewać się burz z gradem i obfitych opadów deszczu. Mieszkańcy województw: mazowieckiego, łódzkiego, śląskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, podkarpackiego i lubelskiego muszą przygotować się na opady sięgające nawet do 40-50 mm litrów wody na m2. Obfitym opadom będzie towarzyszył porywisty wiatr, miejscami osiągający prędkość do 70 km/h.

WP

W niektórych rejonach Polski ulewy dają o sobie znać już od rana. Tak obecnie wygląda południe Polski w relacji internautów.

WP

*Zobacz także: Burze w Polsce. Nawałnice przeplatane upałami *

WP
WP
WP