Trwa ładowanie...
d424h1q

Tak wygląda "czyste" górskie powietrze. Filtr powinien wytrzymać rok, przetrwał dwa tygodnie

Smog to nie tylko problem wielkich aglomeracji. Fatalny stan powietrza utrzymuje się także w Tatrach. Julia Kryszewska, działaczka Podhalańskiego Alarmu Smogowego, pokazała jak wygląda jej filtr oczyszczający po dwóch tygodniach użytkowania.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tak wygląda "czyste" górskie powietrze. Filtr powinien wytrzymać rok, przetrwał dwa tygodnie
(Facebook/Podhalański Alarm Smogowy)
d424h1q

Julia Kryszewska mieszka przy Równi Krupowej. Tuż przy samych Krupówkach. - Z okna widzę nawet stację monitorowania powietrza - dodaje zakopianka. Na południe Polski przeprowadziła się półtora roku temu z Gdyni. Tym, co zastała w Tatrach była mocno zaskoczona.

- W Gdyni problem smogu jest marginalny. Gdy przyjechałam do Zakopanego, byłam zdumiona. O stanie powietrza może świadczyć reakcja mojej mamy, która przyjechała w odwiedziny. Powiedziała: co za piękna mgła. Wytłumaczyłam jej, że to żadna mgła, tylko zanieczyszczenie powietrza.

W ostatnim czasie córka Julii, a także ona sama, zaczęły chorować. Postanowiła więc zadbać o powietrze w mieszkaniu. Efektem podzieliła się na Facebooku. - Dwa tygodnie temu kupiłam filtr. Producent zapewnia, że powinien wytrzymać rok. Z ciekawości postanowiłam zobaczyć, jak wygląda. Spodziewałam się, że będzie lekko szary. Okazało się jednak, że jest całkowicie czarny i w zasadzie nadaje się do wymiany - opowiada działaczka Podhalańskiego Alarmu Smogowego.

d424h1q

Skalę smogu w Zakopanem najlepiej widać z góry. - Rzeczywiście, gdy wyjdzie się w wyższe partie gór, skąd rozpościera się widok na dolinę, widać wszystko jak na tacy. Górale mówią, że gdy przychodziły wilgotne i bezwietrzne dni, powietrze zanieczyszczone było także w przeszłości, ale nigdy na taką skalę i tak często - mówi Julia.

Zakopianka zachęca innych do używania filtrów powietrza. - Mój przykład najlepiej pokazuje, że warto, choć zużywają się błyskawicznie - mówi.

d424h1q

Podziel się opinią

Share
d424h1q
d424h1q
Więcej tematów