Trwa ładowanie...
d413xvg

Tak wygląda cenzura w TVP. "Podrasowali" tekst o ojcu Rydzyku

Ojciec Tadeusz Rydzyk otworzył w Toruniu księgarnię i kawiarnię. Najnowszy pomysł na biznes redemptorysty nie przeszedł bez echa - również w państwowych mediach. O talencie Rydzyka do zarabiania pieniędzy napisał portal tvp.info. Po godzinie jednak tekst zniknął. Zastąpiła go znacznie bardziej wygładzona wersja. Zobaczcie sami.
Share
o. Tadeusz Rydzyk
o. Tadeusz RydzykŹródło: Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński
d413xvg

O kawiarnii przy kościele NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu pisaliśmy już w poniedziałek. Tuż obok uruchomiono sklep z dewocjonaliami, książkami i pamiątkami. O tym, jak działa nowy biznes ojca Rydzyka przekonaliśmy się na własne oczy. Na miejsce pojechał nasz reporter, który donosił o bogatym wystroju wnętrz.

"Królewski przepych"

Zauważyli to również dziennikarze tvp.info, którzy opublikowani tekst o "kawiarni urządzonej z królewskim przepychem", w którym ubolewali nad "niestety, płatnymi toaletami".

d413xvg

"To nie wszystko. Tuż obok uruchomiono sklep z dewocjonaliami, książkami oraz pamiątkami. W ofercie są głównie publikacje prawicowych autorów" - podkreślał portal.

Nie mogliśmy uwierzyć. "Imperium ojca Rydzyka się rozrasta" - pisali dziennikarze publicznej telewizji i przypominali, że według tygodnika "Wprost" majątek zakonnika wynosi ok. 339 mln zł, co zapewniłoby mu 83. miejsce na liście najbogatszych Polaków. Dowód? Poniższe screeny.

   TVP Info
Źródło: TVP Info
   TVP Info
Źródło: TVP Info

"Ceny są przystępne"

To nie mogło trwać długo. Tekst zniknął po kilkudziesięciu minutach. Zastąpił go inny, o wiele bardziej zgodny z obowiązującą w TVP linią polityczną.

d413xvg

Tym razem materiał nosi bardzo ogólny i bezpłciowy tytuł: "Kawiarnia Ojca Dyrektora". I szkoda doszukiwać się w nim jakiejkolwiek afery. Dowiadujemy się ogólnie, że "ojciec Tadeusz Rydzyk właśnie otworzył kawiarnię", "można w niej wypić kawę oraz skosztować lodów i słodyczy", a "ceny są przystępne".

Same zalety? Jest coś jeszcze. W ofercie księgarni, jak donosi tvp.info, "nie brakuje m.in. biografii Lecha i Jarosława Kaczyńskich czy prezydenta Andrzeja Dudy, można także kupić gadżety Radia Maryja i koszulki patriotyczne".

"Ktoś niedługo straci pracę?" - pyta jeden z naszych dziennikarzy. I podkreślmy, nie bez powodu.

d413xvg

Podziel się opinią

Share
d413xvg
d413xvg
Więcej tematów