Trwa ładowanie...

Tak podróżuje prezydent Andrzej Duda. Ćwierć miliona za trzy dni we Włoszech

W czasie dwóch lat kadencji prezydent Andrzej Duda odwiedził 24 kraje. Jego służbowe podróże zagraniczne kosztowały do tej pory 5,6 mln zł. Najwięcej pochłonęły dwa wyjazdy polskiej delegacji do Stanów Zjednoczonych. W sumie niemal milion złotych.

Share
Tak podróżuje prezydent Andrzej Duda. Ćwierć miliona za trzy dni we Włoszech
Źródło: PAP, Fot: Leszek Szymański
drirfzc

Wirtualna Polska wystąpiła do Kancelarii Prezydenta o wykaz kosztów wyjazdów zagranicznych Andrzeja Dudy w 2016 i 2017 roku. W tym czasie prezydent wyjeżdżał za granicę 38 razy. Odwiedził 24 kraje, w tym dwa razy Stany Zjednoczone, Kanadę, Etiopię, Meksyk i Jordanię.

Koszt wyjazdów prezydenta WP.PL
Koszt wyjazdów prezydenta Źródło: WP.PL

Największe wydatki wiązały się z wyjazdami do Stanów Zjednoczonych. W 2016 r. podróż kosztowała 423,9 tys. zł, a roku następnym - 526,2 tys. zł. Trzydniowa wizyta we Włoszech, w czasie której Andrzej Duda wraz z małżonką złożył kwiaty na grobie Jana Pawła II w Bazylice św. Piotra w Watykanie oraz spotkał się z prezydentem Sergio Mattarellą, kosztowała 275,4 tys. zł.

Wizyty zagraniczne prezydenta. Tyle kosztują podróże Andrzeja Dudy

Niemal 200 tys. zł kosztował trzydniowy pobyt pary prezydenckiej w Szwecji. 272 tys. zł zapłacono za podróż do Kanady, a wyjazd do Meksyku pochłonął 230,4 tys. zł. Szerokim echem odbiła się podróż służbowa Andrzeja Dudy do Etiopii. Sam nocleg w 5-gwiazdkowym hotelu Sheraton w stolicy kraju kosztował 125,3 tys. zł, a cały wyjazd 347,7 tys. zł.

drirfzc

Podziel się opinią

Share
drirfzc
drirfzc
Więcej tematów