Trwa ładowanie...

Tajne spotkanie Kaczyńskiego z prezes Trybunału Konstytucyjnego

Według informacji Onetu, w środę, a więc w przededniu podjęcia uchwały przez Sąd Najwyższy prezes PiS Jarosław Kaczyński miał odwiedzić Julię Przyłębską w jej prywatnym mieszkaniu. Nieoficjalnie, rozmowa miała dotyczyć powstrzymania prezes SN prof. Małgorzaty Gerdsorf.
Share
Do spotkania prezesa PiS i prezes Trybunału miało dojść w środę
Do spotkania prezesa PiS i prezes Trybunału miało dojść w środęŹródło: East News, Fot: Andrzej Iwanczuk
d3posfp

Przypomnijmy, w czwartek Sąd Najwyższy podjął uchwałę ws. sędziów wybranych przez nową KRS. Dzień wcześniej politycy PiS próbowali powstrzymać prezes Sądu Małgorzatę Gersdorf i próbować podważyć posiedzenie połączonych trzech Izb SN.

Najpierw marszałek Sejmu Elżbieta Witek, złożyła wniosek o rozstrzygnięcie sporu kompetencyjnego między Sejmem a Sądem Najwyższym. W efekcie prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska poinformowała o zawieszeniu zaplanowanego posiedzenia trzech izb SN. Pierwsza prezes zignorowała stanowisko Trybunału.

Właśnie w środę, według portalu Onet Jarosław Kaczyński pojawił się najpierw w gabinecie marszałek Sejmu. A niedługo później prezes PiS spotkał się także z Julią Przyłębską w jej mieszkaniu.

d3posfp

O tym, że Kaczyński rozmawiał na temat Sądu Najwyższego z prezes Trybunału Konstytucyjnego informował wcześniej również reporter Wirtualnej Polski Michał Wróblewski.

Zobacz też: Michał Kamiński zdumiony decyzją prezes TK Julii Przyłębskiej

Zapytaliśmy o spotkanie wicerzecznika PiS Radosława Fogla. - Pierwszy raz o tym słyszę. Nic mi nie wiadomo na temat spotkania - przekazał WP Fogiel.

d3posfp

Przypomnijmy, że kilka miesięcy temu prezes PiS nazwał Przyłębską "odkryciem towarzyskim". – To jest moje odkrycie towarzyskie ostatnich lat, naprawdę przemiła osoba. Ona jest Prezesem Trybunału Konstytucyjnego, ale to są całkiem prywatne znajomości. Bardzo lubię u niej przybywać. Zresztą wiele osób u niej bywa – mówił w TVP.

Z kolei jak ujawniła "Gazeta Wyborcza" w maju ubiegłego roku, w mieszkaniu prezes Trybunału Konstytucyjnego odbywają się cyklicznie spotkania i biorą w nich udział prezes Prawa i Sprawiedliwości oraz premier Mateusz Morawiecki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3posfp

Podziel się opinią

Share
d3posfp
d3posfp
Więcej tematów