Trwa ładowanie...
d1q8c86

Tajne poprawki PiS do prezydenckich ustaw. Terlecki: czekamy na ruch prezydenta

We wtorek wieczorem Andrzej Duda otrzymał poprawki PiS do przygotowanych w prezydenckiej kancelarii projektów ustaw o KRS i SN. Co w nich jest? Nie wiadomo. Szef klubu PiS Ryszard Terlecki nie chce uchylić rąbka tajemnicy. Szef gabinetu prezydenta przyznaje jedynie, że poprawek jest sporo.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szef klubu PiS Ryszard Terlecki odmawia odpowiedzi na pytanie o treść poprawek PiS do prezydenckich projektów ustaw
Szef klubu PiS Ryszard Terlecki odmawia odpowiedzi na pytanie o treść poprawek PiS do prezydenckich projektów ustaw (PAP, Fot: Jacek Turczyk)
d1q8c86

Szef klubu PiS był pytany, kiedy treść poprawek, autorstwa PiS, zostanie upubliczniona. Odpowiedział, że myśli, iż wówczas, kiedy projekty trafią do Sejmu.

- My czekamy na ruch prezydenta. Jeżeli on nie nastąpi, to składamy poprawki za tydzień w Sejmie - powiedział Terlecki.

Jak dodał, wówczas treść poprawek będzie znana oficjalnie. - Trzeba liczyć się z tym, że będą pewnie różne przecieki - ocenił szef klubu PiS.

d1q8c86

- Propozycje są spokojnie analizowane w Kancelarii Prezydenta, nie jest to bynajmniej jedna strona - wyjawił szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

Zobacz także: Weta prezydenta Andrzeja Dudy ws. ustaw o SN i KRS

Pytany o kolejne spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim, Szczerski odpowiedział, że nie ma jeszcze wyznaczonej daty. - Proszę pamiętać, że propozycje PiS wpłynęły wczoraj późnym popołudniem. Do piątku trwa obecne posiedzenie Sejmu, a z kolei w czwartek wieczorem prezydent wylatuje na Węgry na dwudniowy szczyt Grupy Wyszehradzkiej - powiedział szef gabinetu prezydenta.

d1q8c86

Andrzej Duda przedstawił projekty ustaw ws. SN i KRS pod koniec września. Ich przygotowanie zapowiedział w lipcu po zawetowaniu dotyczących tych kwestii ustaw autorstwa PiS.

d1q8c86

Podziel się opinią

Share

d1q8c86

d1q8c86
Więcej tematów