Trwa ładowanie...
drbsksw

Karczewski: jest blisko porozumienia. Spotkanie Kaczyńskiego z prezydentem w najbliższych dniach

- Jestem przekonany, że te zmiany zostaną wprowadzone. Jest blisko konsensusu, porozumienia. Poprawki dziś zostały na piśmie złożone i będzie w najbliższych dniach spotkanie prezesa z prezydentem - powiedział marszałek Senatu Stanisław Karczewski o poprawkach PiS do ustaw prezydenckich o SN i KRS.
Share
Prezydent Andrzej Duda
Prezydent Andrzej DudaŹródło: PAP, Fot: Andrzej Grygiel
drbsksw

Marszałek Senatu w programie TVP Info zapowiedział kolejną rozmowę prezesa PiS z prezydentem. Rzeczniczka PiS Beata Mazurek nie chciała zdradzić, ile poprawek zgłosiła partia rządząca.

O tym, że we wtorek prezydent Andrzej Duda otrzyma poprawki do projektów ustaw ws. SN i KRS poinformował w poniedziałek prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas spotkania z posłami PiS. Andrzej Duda pod koniec września zaprezentował swe projekty ustaw dotyczące Sądu Najwyższego i Krajowej Rady Sądownictwa.

Prezydencki projekt ustawy o SN wprowadza m.in.: możliwość wniesienia do SN skargi na prawomocne orzeczenie każdego sądu, przepis by sędziowie SN przechodzili w stan spoczynku w wieku 65 lat z możliwością wystąpienia do prezydenta o przedłużenie orzekania oraz utworzenie Izby Dyscyplinarnej z udziałem ławników.

drbsksw

Zobacz też: Prezydent Duda zapowiada zmiany

W ostatnim czasie doszło do trzech spotkań prezesa PiS z prezydentem w Belwederze. W piątek Jarosław Kaczyńskim rozmawiał z Andrzejem Dudą dwie godziny.

Źródło: TVP Info,PAP

drbsksw

Podziel się opinią

Share
drbsksw
drbsksw
Więcej tematów