Trwa ładowanie...
kradzież

Tajna receptura Coca Coli zagrożona?

Jedna z najlepiej strzeżonych tajemnic, przepis na produkcję Coca Coli, który przechowywano ostatnie 86 lat w sejfie banku SunTrust w Atlancie, ze względów bezpieczeństwa został ukryty w innym miejscu dla zabezpieczenia przed kradzieżą.
Share
Coca cola
Coca colaŹródło: AP, Fot: Rodger Macuch
d48mswo

Taką próbę udaremniono m.in. w 2006 roku, gdy pracownica Coca-Coli usiłowała sprzedać receptę na wyrób napoju największej konkurentce - firmie Pepsi.

Obecnie kaseta z formułą produkcji Coca Coli została przeniesiona do sejfu muzeum "Świat Coca Coli", również w Atlancie.

Na wystawie, która zostanie otwarta w tym muzeum z okazji 125-lecia wynalezienia formuły napoju, można będzie oglądać jedynie pojemnik, w którym ponad 80 lat przechowywano sekret produkcji Coca Coli, ale nie sam przepis jej produkcji.

Skład syropu, z którego 125 lat temu zaczęto produkować ten napój, został "skomponowany" w 1886 roku przez lekarza Johna Pembertona. Od tego czasu dokonano w nim drobnych zmian, ale wciąż pozostaje on tajemnicą.

Obecnie sprzedaje się codziennie na świecie 1,7 mld opakowań tego napoju. Coca Cola pozostaje największym na świecie producentem napojów orzeźwiających.

d48mswo

Podziel się opinią

Share
d48mswo
d48mswo
Więcej tematów