Trwa ładowanie...

Tajlandia: w zamachu zginęła jedna osoba, 29 rannych

• W wybuchu dwóch eksplozji dwóch bomb w w Pattani na południu Tajlandii zginęła jedna osoba, a co najmniej 29 zostało rannych
• Do wybuchów doszło w pobliżu hotelu, w popularnym wśród turystów nadmorskim kurorcie
• Zarówno ofiara śmiertelna, jak i poszkodowani to osoby narodowości tajskiej

Tajlandia: w zamachu zginęła jedna osoba, 29 rannychŹródło: AFP
df870cf
df870cf

Obie bomby były umieszczone w samochodach. Pierwszy wybuch, na parkingu, nie spowodował ofiar, drugi - 20 minut później przy wejściu do hotelu i blisko baru oraz gabinetu masażu, zabił jedną osobę i ranił 30.

Na początku sierpnia w pięciu miastach na południu Tajlandii, głównie nadmorskich kurortach, eksplodowało co najmniej 12 bomb. W zamachach tych zginęły cztery osoby, a 35 zostało rannych. Wśród poszkodowanych byli również cudzoziemcy.

Według komentatorów czas zorganizowania ataków i ich lokalizacja wskazują, że stoją za nimi przeciwnicy rządzącej junty. Do pierwszych zamachów doszło niecały tydzień od referendum, w którym ponad 60 proc. wyborców zagłosowało za nowym, kontrowersyjnym projektem konstytucji, mającym otworzyć drogę do wyborów. Referendum było największym testem opinii publicznej od przejęcia władzy przez armię i jest postrzegane jako impuls dla legitymacji rządu i jego planów. Frekwencja wyniosła ok. 55 proc.

Ataki bombowe są dość częste w targanych konfliktem południowych prowincjach Tajlandii, ale bardzo rzadko zdarzają się w regionach turystycznych.

df870cf

W związku z zamachami nasz MSZ zalecił Polakom przebywającym w tym kraju zachowanie szczególnej ostrożności. Należy być szczególnie uważnym zwłaszcza w miejscach odwiedzanych przez cudzoziemców i w ośrodkach turystycznych. Lepiej unikać zgromadzeń publicznych. Ministerstwo przypomina, że mimo zniesienia w kwietniu zeszłego roku stanu wojennego w Tajlandii, nadal tam obowiązują szczególne środki bezpieczeństwa.

df870cf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
df870cf
Więcej tematów