Trwa ładowanie...

Tajfun Mindulle zaatakował wschodnią Japonię. Odwołano setki lotów

• Japonię zaatakował tajfun Mindulle
• Towarzyszące mu deszcze i wiatr o prędkości nawet 180 km/h sprawiły, że odwołano kilkaset lotów
• Krajowa agencja meteorologiczna wydała ostrzeżenie przed lawinami błotnymi i powodziami
• Zalecono też ewakuację nadrzecznych miejscowości

Share
Tajfun Mindulle zaatakował wschodnią Japonię. Odwołano setki lotów
Źródło: PAP, Fot: Christopher Jue
d2axcn5

Potężny tajfun Mindulle dotarł w nocy z niedzieli na poniedziałek nad region Tokio na wschodzie Japonii. Towarzyszące mu ulewne deszcze i porywiste wiatry o prędkości nawet 180 km na godzinę sprawiły, że odwołano kilkaset lotów. Nie ma informacji o ofiarach.

Niekorzystne warunki pogodowe sprawiły, że odwołano ponad 400 połączeń lotniczych, co pokrzyżowało plany blisko 50 tys. podróżnych. W poniedziałek rano w tokijskim obszarze metropolitalnym i w innych regionach kolej kursowała z opóźnieniami lub połączenia odwoływano.

d2axcn5

W prefekturze Shizuoka, około 130 km na południe od Tokio, spadło 86 milimetrów deszczu w ciągu godziny, co stanowi rekord opadów dla tego obszaru w sierpniu. Na wyspie Hachijo, oddalonej o 290 km na południe od japońskiej stolicy, towarzyszące tajfunowi wiatry osiągały prędkość ponad 180 km na godzinę.

Krajowa agencja meteorologiczna wydała ostrzeżenie przed lawinami błotnymi, powodziami i porywistymi podmuchami wiatru. Zgodnie z prognozami Mindulle, dziewiąty tajfun trwającego sezonu, do wtorku przesunie się nad północno-wschodnią część Japonii, a następnie nad wyspę Hokkaido. Mieszkańców tej wysuniętej na północ wyspy japońskiego archipelagu władze ostrzegły już przed wzbieraniem rzek i zaleciły ewakuację nadrzecznych miejscowości.

d2axcn5

Podziel się opinią

Share
d2axcn5
d2axcn5
Więcej tematów