Trwa ładowanie...
d3r620f

Tajemnicze zaginięcie. Lokalny portal ujawnia nagranie

19-letni Radosław Zalewski pojechał na sylwestra do Olsztyna i zaginął. Policja rozkłada ręce, a lokalny portal ujawnia teraz ważne nagranie z monitoringu. Widać na nim poszukiwanego nastolatka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zrzut ekranu z opublikowanego nagrania
Zrzut ekranu z opublikowanego nagrania (twojkurierolsztynski.pl)
d3r620f

Radosław Zalewski przyjechał do Olsztyna z Ostrowi Mazowieckiej samochodem ze swoim dobrym kolegą Konradem. Ten ostatni wynajmuje w Olsztynie stancję na ul. Stawigudzkiej. Tam też odbyła się impreza, na której bawiło się kilkanaście osób. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Z relacji kolegów wynika, że Radek wyszedł z mieszkania ok. 21.20. Był w samej koszuli, jego bluza i kurtka zostały na stancji. O godz. 22.08 dzwonił do kolegi Damiana, że się zgubił i widzi sklep Żabka. Dwie minuty później zadzwonił do innego kolegi, Karola, ale nie wspominał o zgubieniu się. Do organizatora imprezy, Konrada, dzwonił aż 17 razy, a ostatni raz o 22.37. Konrad twierdzi, że nie odebrał, bo nie miał przy sobie telefonu.

Nagranie z monitoringu i charakterystyczna grafika

Chociaż od zagięcia mijają już dwa tygodnie, chłopaka wciąż nie udało się odnaleźć. Policja do tej pory nie udostępnia filmu ani zdjęć z miejskiego monitoringu. W niedzielę zrobił to z kolei portal twojkurierolsztynski.pl.

d3r620f

Na filmiku widać, jak chłopak przechodzi ul. Bartąską i zmierza w głąb ul. Złotej. Jego krok nie jest zbyt pewny i stabilny. Wyraźnie widać, że mimo niskiej temperatury, Radek idzie ubrany jedynie w T-shirt (z charakterystyczną grafiką) oraz rozpiętą koszulę z długim rękawem.

Zdaniem dziennikarzy twojkurierolsztynski.pl, chłopak korzystał ze swojej komórki do godz. 23:06. Z bilingów telefonu Radka, do których dotarła rodzina, wynika, że połączeń z kolegami było znacznie więcej.

Zgubiony portfel

Około godz. 23.00 przypadkowy przechodzień znalazł portfel między ul. Szmaragdową a Rubinową, gdzie znajduje się sklep Żabka.

d3r620f

Dokumenty należały do organizatora imprezy, Konrada. Przechodzień oddal portfel policji. Rodzina o zaginięciu Radka dowiedziała się dopiero następnego dnia, około godz. 16.00. Natychmiast zawiadomiła policję.

5000 zł nagrody

- Sprawdzamy wszystkie informacje, doniesienia mediów, a nawet komentarze zamieszczane na portalach pod artykułami o Radosławie Zalewskim - powiedział Wirtualnej Polsce Rafał Prokopczyk. - Apelujemy jednak o rozsądek i zgłaszanie na policję informacji, które mogą się przyczynić do odnalezienia 19-latka, a nie pisanie tego w komentarzach - dodał.

Chodzi o komentarze zamieszczone pod artykułami o zaginionym przez rzekomą koleżankę imprezowiczów z ul. Stawigudzkiej, która sugeruje, że na imprezie poza alkoholem, były też narkotyki i doszło tam do tragedii.

d3r620f

Rodzina wyznaczyła 5 tys. zł nagrody za informacje, co się stało z 19-latkiem. Policja prosi o jakiekolwiek informacje, mogące przyczynić się do ustalenia miejsca pobytu zaginionego.

W tej sprawie najlepiej jest się skontaktować z Komendą Miejską Policji w Olsztynie osobiście przy ul. Partyzantów 23 lub telefonicznie dzwoniąc pod numer tel. (89) 522 34 24. Wiadomości dotyczące zaginionego 19-latka można również przekazywać osobie bezpośrednio nadzorującej akcję poszukiwawczą pod nr tel. 605 549 341.

Źródło: Policja, twojkurierolsztynski.pl

d3r620f

Podziel się opinią

Share
d3r620f
d3r620f
Więcej tematów