Trwa ładowanie...
d2pak3t

Taize - Pielgrzymka Zaufania przez Ziemię

Młodzież w Taize (AFP)
Już po raz 24. Chrześcijańska Wspólnota Braci z Taize, w ramach tzw. Pielgrzymki Zaufania przez Ziemię, organizuje Europejskie Spotkanie Młodych. Tym razem wielkie zgromadzenie młodzieży chrześcijańskiej odbędzie się w dniach od 28 grudnia do 1 stycznia w Budapeszcie.

d2pak3t

Pod koniec roku do stolicy Węgier zjadą dziesiątki tysięcy młodych ludzi z całej Europy. Jedną z najliczniejszych grup będą, jak zresztą co roku, Polacy. Nie zabraknie jednak przybyszów z innych kontynentów.

Przez pięć dni uczestnicy 24. Europejskiego Spotkania Młodych będą mieszkać u rodzin oraz w parafiach Budapesztu i okolic. Codziennie rano w miejscach zakwaterowania pielgrzymów będą się odbywać modlitwy i spotkania refleksyjne organizowane przez wspólnoty parafialne.

W południe i wieczorem w pawilonach targowych w centrum Budapesztu, zamienionych w tych dniach na miejsca modlitwy, odbywać się będą spotkania tematyczne prowadzone w kilkunastu językach przez Braci z Taize.

Chrześcijańska Wspólnota Braci z Taize ( wioska we francuskiej Burgundii ) organizuje Europejskie Spotkania Młodych od 24 lat w największych miastach Starego Kontynentu. W ubiegłym roku Spotkanie takie odbyło się w Barcelonie, a dwa lata temu w Warszawie.

d2pak3t

Wcześniej Pielgrzymka Zaufania przez Ziemię zawitała m.in. do Pragi, Wiednia, Monachium, Stuttgartu i Paryża. Największym animatorem corocznych Europejskich Spotkań Młodzieży jest przełożony zgromadzenia z Taize, brat Roger. Jego zdaniem Spotkania są świetną okazją, by przygotować się do bycia człowiekiem zaufania i pojednania w rodzinie ludzkiej, poczynając od pojednania z tymi, z którymi stykamy się na co dzień. (and)

d2pak3t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2pak3t
Więcej tematów