Wybory z 1989 roku zapoczątkowały w Polsce budowę demokracji. Z okazji ich 20. rocznicy "Rzeczpospolita" zapytała Polaków, jak oceniają nasz nowy ustrój. 37% obywateli jest zdania, że demokracja funkcjonuje w Polsce źle. Dokładnie tyle samo osób uważa, że ani dobrze, ani źle.