Trwa ładowanie...
dkrrsci

Tadeusz Cymański: Kaczyński przeforsował pomysł zmiany Szydło na Morawieckiego

W czym Mateusz Morawiecki jest lepszy od Beaty Szydło? - W niczym - odpowiedział Tadeusz Cymański. - Będzie bardziej zdecydowany, bezwzględny - dodał polityk. Poseł PiS, pytany o powody zmiany premiera, przyznał, że to Kaczyński przeforsował ten pomysł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tadeusz Cymański zawile tłumaczył powody zmiany premiera
Tadeusz Cymański zawile tłumaczył powody zmiany premiera (East News)
dkrrsci

- Nie znamy kulisów, nie jestem w kierownictwie partii. Z tego, co ja wiem, mógł zmienić rząd ale nie chciał - mówił Tadeusz Cymański w RMF FM.

- Trudno to zrozumieć jaka głęboka myśl w tym jest - przyznał.

- Mateusz Morawiecki jest inny. Inna jakość. Ma te zalety, których może ma mniej Beata i odwrotnie. Jest inny wizerunek, styl, osobowość - mówił w rozmowie z Robertem Mazurkiem Cymański.

dkrrsci

Mówiąc o Beacie Szydło, stwierdził, że jest ona przede wszystkim ciepła, "dlatego taki żal". - Wizerunek Beaty Szydło, która wypracowała, to spowodowało że sprzeciw w naszym elektoracie, również w mojej rodzinie był powszechny. Natomiast Mateusz Morawiecki jest inną osobą. To nie jest ani lepszy ani gorszy premier, tylko ma inne atuty. Jego mocniejszą stroną będzie np. to że jest bardziej zdecydowany i bezwzględny – mówił Tadeusz Cymański w rozmowie z Robertem Mazurkiem w RMF FM.

Poseł PiS był pytany przez Roberta Mazurka, czy zatem nowy szef rządu poskromi ambicje ministrów. - Być może o to chodzi. Trudno mi inaczej to zrozumieć. Powtórzę za Beatą Szydło: sytuacja, jaka powstała, każe mi się zdać na doświadczenie i mądrość prezesa. Jest w tym pewna tajemniczość - stwierdził Cymański.

Zobacz, co Morawiecki mówił w expose o Lewandowskim:

dkrrsci

Podziel się opinią

Share
dkrrsci
dkrrsci
Więcej tematów