Trwa ładowanie...

Tadeusz Cymański jak Patryk Jaki. Spróbuje swoich sił w innym okręgu

Tadeusz Cymański po raz kolejny zawalczy o mandat europosła. Polityk tym razem spróbuje swoich sił w okręgu podlaskim i warmińsko-mazurskim, mimo, że pochodzi z Pomorza. To wyborcy z tego regionu przynieśli mu sukces w Brukseli.

Share
Tadeusz Cymański jak Patryk Jaki. Spróbuje swoich sił w innym okręgu
Źródło: WP.PL
d3m3ypi

Niektórzy zarzucają Patrykowi Jakiemu, że jako polityk z Opola, walczył o fotel prezydenta Warszawy, przymierzano go do startu w wyborach do europarlamentu ze Śląska. Ostatecznie znalazł się na małopolsko-świętokrzyskiej liście PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Jednak Jaki i tak blado się prezentuje w porównaniu z Tadeuszem Cymańskim, partyjnym kolegą. Cymański powalczy o mandat europosła z list PiS w okręgu podlaskim i warmińsko-mazurskim. Pochodzący z Malborka polityk wystartuje do Bruskeli z ósmego miejsca.

d3m3ypi

Warto przypomnieć że to nie pierwszy start Cymańskiego w wyborach do europarlamentu. Polityk dostał się do Brukseli w 2009 roku głosami wyborców z Gdańska. Jednak już w 2014 roku przy okazji kolejnych wyborów do PE kandydował z drugiego miejsca Solidarnej Polski w okręgu śląskim. Ten region nie przyniósł mu szczęścia, nie uzyskał reelekecji.

Zobacz także: Patryk Jaki zapowiada pierwszą aktywność w PE. "Koledzy przecierają oczy ze zdumienia"

Listę kandydatów PiS na Podlasiu oraz na Warmii i Mazurach otwiera Karol Karski, "dwójkę" zgarnął były minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel. Tuż za nim w majowych wyborach wystartuje posłanka Iwona Arent. Czwarte miejsce przypadło radnemu sejmiku Grzegorzowi Kierozalskiemu, a piąte Joannie Karpowicz.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3m3ypi

Podziel się opinią

Share
d3m3ypi
d3m3ypi
Więcej tematów