Trwa ładowanie...

Ta mapa zdenerwuje PiS. Czarnek o drugim podręczniku

Następni nauczyciele informują o tym, że nie zamierzają korzystać z podręcznika do przedmiotu Historia i Teraźniejszość autorstwa prof. Wojciecha Roszkowskiego. - Spłynęła ostatnia opinia pozytywna decyzja dot. drugiego podręcznika do HiT - przekazał z kolei minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Przemyslaw Czarnek - minister edukacjiPrzemyslaw Czarnek - minister edukacjiŹródło: Agencja Gazeta, fot: Tomasz Niesłuchowski
d42gzlq
d42gzlq

"Już działa. Mapa szkół, które nie wybrały podręcznika do autorstwa Wojciecha. Roszkowskiego" - poinformowała w mediach społecznościowych Iga Kaźmierczak z Inicjatywy Wolne Szkoły.

Na mapie uruchomionej przez organizację jest już kilkaset szkół, w których uczniowie nie będą uczyć się z kontrowersyjnego podręcznika.

Nauczyciele zapowiadają, że będą sami przygotowywać materiały na zajęcia i czekają na drugi podręcznik.

d42gzlq

- Spłynęła ostatnia pozytywna, warunkowa opinia językowa o drugim podręczniku do Historii i Teraźniejszości. Wydawnictwo jest w kontakcie z rzeczoznawcami, którzy mieli uwagi. W moim przekonaniu w bardzo krótkim czasie wszystkie uwagi zostaną uwzględnione - powiedział szef MEiN Przemysław Czarnek.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz też: Kontrowersyjny podręcznik. Była minister edukacji: nie czytałam

Historia i teraźniejszość to nowy przedmiot szkolny, który będzie obowiązkowy dla wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych.

d42gzlq

Od 1 września 2022 r. będzie wprowadzany w klasie I liceum ogólnokształcącego, technikum i branżowej szkoły I stopnia. Wprowadzony będzie w miejsce przedmiotu wiedza o społeczeństwie, nauczanego w zakresie podstawowym, będzie obejmował zagadnienia z zakresu wiedzy o społeczeństwie oraz zagadnienia z historii najnowszej od 1945 r. do 2015 r.

Minister Czarnek ma kłopoty. Decyzja warszawskiego sądu

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych poinformował, że na jego wniosek Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa domaga się uchylenia immunitetu Przemysława Czarnka. Minister edukacji i nauki ma odpowiadać za zniesławianie osób nieheteronormatywnych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d42gzlq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d42gzlq
Więcej tematów