Trwa ładowanie...

Szymon Hołownia: nie istnieje coś takiego jak "kwarantanna narodowa”

Szymon Hołownia zadeklarował, że zaszczepi się przeciwko koronawirusowi. Prezes stowarzyszenia Polska 2050 przekazał także, że prawnie nie istnieje coś takiego, jak "kwarantanna narodowa".
Share
Szymon Hołownia zaszczepi się na koronawirusa
Szymon Hołownia zaszczepi się na koronawirusa Źródło: Getty Images, Fot: NurPhoto
d37zf0b

- Nie istnieje coś takiego jak „narodowa kwarantanna”, nie ma takiego pojęcia w polskim prawie. Ustawa zakaźna wyraźnie mówi, że istnieje pojęcie "kwarantanna" w odniesieniu do osoby, która powinna zostać odizolowana z przyczyn epidemiologicznych - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Szymon Hołownia.

Polityk dodał, że w polskim prawie nie występuje także takie określenie jak "narodowy lockdown". - Jest za to stan klęski żywiołowej - dodał prezes Polska 2050. Hołownia wyjaśnił, że to właśnie ten zapis w Konstytucji zapewnia możliwość wprowadzenia obostrzeń m.in. zakazu przemieszczania się w sylwestra.

Szymon Hołownia wyjaśnił jednak, że będzie stosować się do ograniczeń, które przedstawił na konferencji prasowej minister zdrowia. Prezes dodał, że zrobi to, bo nakazuje mu odpowiedzialność społeczna.

d37zf0b

Zobacz także: Sylwester 2020. Co zrobić, żeby tego dnia wyjść z domu? Ryszard Kalisz doradza

Szymon Hołownia przyjmie szczepionkę na COVID-19

Szymon Hołownia zdradził także, że zaszczepi się przeciwko koronawirusowi i zrobi to zapewne także cała jego rodzina. - Czekam, jak wielu innych ludzi, na szczepionkę przeciwko COVID-19 - stwierdził prezes Polska 2050.

Polityk zadeklarował, że jeśli zaistnieje taka potrzeba, zaszczepi się publicznie. - Polacy muszą się przekonać do szczepień. Jednak nie można ich do tego zmuszać - wyjaśnił Szymon Hołownia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d37zf0b

Podziel się opinią

Share
d37zf0b
d37zf0b
Więcej tematów