Trwa ładowanie...
d61jwlt

Szymon Hołownia i ruch Polska 2050. Plany i logo stowarzyszenia

Szymon Hołownia zapowiedział, że jego ruch Polska 2050 chce rozbudowywać struktury oraz uruchomić radio internetowe. Były kandydat na prezydenta przedstawił logo stowarzyszenia.
Share
Szymon Hołownia i logo ruchu Polska 2050
Szymon Hołownia i logo ruchu Polska 2050Źródło: PAP, Fot: PAP/Marcin Obara, Marcin Obara
d61jwlt

Hołownia na konferencji prasowej w Warszawie zapowiedział także, że jego ruch przedstawi wkrótce założenia dotyczące rozwiązania problemu wynagrodzeń osób sprawujących najwyższe funkcje państwowe.

- Tworzymy pierwsze dokumenty programowe, reagujemy także szybko, merytorycznie na to, co dzieje się dziś w Polsce - powiedział Hołownia.

I wyliczał: - Złożyliśmy też dzisiaj nasze postulaty do programu równego traktowania czy zapobiegania nierównościom na lata 2020-2030, o co zwróciła się pełnomocniczka rządu ds. równego traktowania, odrobiliśmy naszą pracę bardzo szybko, przygotowaliśmy kompleksowy zestaw postulatów. Obejmują one problemy seniorów, osób wykluczanych ze względu na tożsamość psychoseksualną, bezdomnych.

d61jwlt

Szymon Hołownia i ruch Polska 2050. Organizacja stowarzyszenia

Hołownia mówił także o organizacji swojego stowarzyszenia. Podkreślił, że choć Polska 2050 jest zarejestrowane od tygodnia, to udało się już wiele zrobić. - Dziś zjazd, dalej dalsze działania liderów wojewódzkich i powiatowych, rozbudowanie naszych struktur, trwają prace programowe, działa już nasz think-tank Instytut Strategie 2050, który tworzy pierwsze dokumenty programowe, ale pozwala nam też jak najszybciej i merytorycznie reagować na to, co się dzieje na polskiej scenie politycznej - mówił.

- Te dwa dni, które są przed nami, to nominacje liderów, nominacje szefów zarządów wojewódzkich, co się za chwilę dokona, to wskazanie wszystkich kwestii prawnych, które są związane z tym, że nasze stowarzyszenie zostało już zarejestrowane w KRS, w tej chwili dysponujemy projektem statutu, który będzie konsultowany do samego dołu, do poziomu naszych liderów powiatowych, by nasze struktury były jak najbardziej demokratyczne, by z czasem rzeczywiście zaczęły pracować w sposób, jakiego w polskich organizacjach społecznych czy politycznych jeszcze nie było - powiedział Hołownia.

Mówił też o finansowaniu ruchu: - Nasze finansowanie w tej chwili opiera się o zbiórkę publiczną. Mamy nadzieję, że uda nam się ją rozbudować do takich rozmiarów, które pozwolą nam funkcjonować spokojnie, bezpiecznie i bez różnych zmartwień. Do tej pory, od 28 czerwca, a więc od momentu, kiedy zakończyłem kampanię wyborczą i nasz komitet wyborczy przestał działać, zebraliśmy około 830 tysięcy złotych - zadeklarował.

d61jwlt

Były kandydat na prezydenta zaprezentował też nowe logo ruchu. Przedstawia ono uproszczony graficznie biały kształt Polski z napisem "Polska 2050" na żółtym tle. Podobne barwy towarzyszyły Hołowni podczas kampanii prezydenckiej.

Hołownia zapowiedział start w wyborach swojego stowarzyszenia - od europejskich, przez samorządowe, po parlamentarne.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d61jwlt

Podziel się opinią

Share
d61jwlt
d61jwlt
Więcej tematów