Trwa ładowanie...
Szymon Hołownia gościem programu "Tłit"

Szymon Hołownia gościem programu "Tłit"

Zapraszamy na "Tłit". Od poniedziałku do piątku, o godz. 8.30 na stronie głównej Wirtualnej Polski. Zapraszamy na rozmowy z osobami, które kształtują naszą rzeczywistość. Dzisiaj gościem programu jest lider ruchu Polska 2050 Szymon Hołownia.

Share
d2dp686

Co dziś w programie? - Nie widzę innego rozwiązania niż opublikowanie wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Nie mam też przekonania, że w tej sprawie powinno być przeprowadzone referendum. To sprawy życia i śmierci. Nieważne, co kto mówi, co kto myśli. Aborcja oznacza zabicie dziecka - powiedział w Polsat News prezydent Andrzej Duda. Jaka jest opinia Szymona Hołowni w tej sprawie? Jak rozwiązałby ten pat, gdyby był prezydentem?

- Jestem gotów się zaszczepić i wezmę udział w Narodowym Programie Szczepień. Jest tylko kwestia, w jakiej kolejności będą szczepieni ozdrowieńcy. Jeśli tylko będzie taka możliwość, bez odbierania szczepionki komuś bardziej potrzebującemu, oczywiście się zaszczepię - zadeklarował Andrzej Duda w tym samym wywiadzie. Co zrobi Szymon Hołownia? Czy rozumie, dlaczego tak wielu Polaków mówi: nie chcę się szczepić, boję się?

Lider ruchu Polska 2050 wyprzedził Andrzeja Dudę w najnowszym rankingu zaufania przeprowadzonym przez CBOS. Szymonowi Hołowni ufa, według sondażu, 53 proc. ankietowanych, Andrzejowi Dudzie zaś - 50 proc. Jak to zaufanie przełoży się na polski parlament? Będzie klub Polska 2050 w Sejmie w 2021 roku? Z kim rozmawiają, jakie są opcje?

Zapytamy też o słowa kard. Stanisława Dziwisza, który w rozmowie z Telewizją Trwam powiedział, że "przebacza" ataki na jego osobę. Duchowny odniósł się w ten sposób do reportażu TVN24 "Don Stanislao. Druga twarz kardynała Dziwisza".

d2dp686

Podziel się opinią

Share
d2dp686
d2dp686
Więcej tematów