Trwa ładowanie...

Szydził ze śmierci Pawła Adamowicza. Kamil N. już w rękach policji

Katowiccy policjanci wspólnie z kryminalnymi z Gliwic, namierzyli i zatrzymali 34-letniego mieszkańca Knurowa. Kamil N. w wulgarny sposób kpił z tragicznej śmierci prezydenta Gdańska. Mężczyzna to pracownik spółki JSW.

Share
Szydził ze śmierci Pawła Adamowicza. Kamil N. już w rękach policji
Źródło: slaska.policja.gov.pl
d3yv3em

Do Komendy Wojewódzkiej w Katowicach wpłynęła informacja, że na jednym z portali społecznościowych publicznie zamieszczony został wpis, którego autor drwił ze śmierci Pawła Adamowicza.

Sprawą zajęli się policjanci, którzy w środę zatrzymali 34-latka. - Jest podejrzewany o to, że publicznie drwił ze śmierci i pochwalał popełnienie tego przestępstwa – powiedział młodszy aspirant Olaf Burakiewicz.

d3yv3em

Dodał, że wyjaśnianie tego przestępstwa jest na bardzo wczesnym etapie, a czynności z udziałem zatrzymanego rozpoczęły się niedawno.

Zabezpieczono komputer i telefon

34-latka zatrzymano w jego mieszkaniu. Kryminalni przeszukali miejsce zamieszkania i zabezpieczyli sprzęt teleinformatyczny - komputer i telefon, z których podejrzewany mógł dokonać bezprawnego wpisu.

Mężczyzna został doprowadzony do komendy policji w Gliwicach. O zatrzymaniu policjanci powiadomili już prokuratora, któremu przekażą zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy.

"Mediom dziękujemy za czujność i błyskawiczną reakcję na tego rodzaju bezprawne zachowanie w sieci" – napisali na Facebooku śląscy policjanci.

d3yv3em

Straci pracę?

Jak się okazało, 34-latek jest pracownikiem JSW Szkolenie i Górnictwo. Firma opublikowała już na swojej stronie oświadczenie w sprawie wpisu mężczyzny.

"Jesteśmy oburzeni treścią wpisu i jednoznacznie potępiamy wypowiedzi odnoszące się do zabójstwa Pana Pawła Adamowicza” – napisał w imieniu zarządu spółki JSW SiG jej prezes Gabriel Cyrulik. Zapowiedział też, że wobec mężczyzny zostaną wyciągnięte konsekwencje.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3yv3em

Podziel się opinią

Share
d3yv3em
d3yv3em
Więcej tematów