Trwa ładowanie...
d2elu5n
Szydło: trzeba ponownie zastanowić się nad rozwiązaniami ws. uchodźców
x-news/TVN 24Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Szydło: trzeba ponownie zastanowić się nad rozwiązaniami ws. uchodźców

Sytuacja po zamachach w Paryżu się zmieniła, nie jesteśmy przygotowani na to, by przyjmować zaproponowane kwoty uchodźców - oceniła premier Beata Szydło. Dlatego - zapowiedziała - Polska będzie przekonywać partnerów w UE, by "usiąść do stołu" i ponownie się nad nimi zastanowić.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2elu5n

Premier była pytana na poniedziałkowej konferencji prasowej w Warszawie o to, jakie jest polskie stanowisko ws. przyjmowania uchodźców i czy są plany, by je zrewidować.

- Jeśli chodzi o bezpieczeństwo i imigrantów, to stanowisko polskiego rządu - jest to stanowisko rządu, które teraz reprezentujemy - jest niezmienne. Bo myśmy przez cały czas podkreślali, mówili, powtarzali i będziemy powtarzać: "bezpieczeństwo Polaków ponad wszystko" - powiedziała Szydło.

d2elu5n

- Sytuacja po Paryżu w mojej ocenie uległa zmianie, również jeśli chodzi o stanowiska innych przywódców państw europejskich i taka refleksja - czy takie rozwiązania, które zostały podjęte, były dobrymi - zaczyna się pojawiać - dodała; wskazując m.in. na niedawne spotkanie szefów ministerstw spraw wewnętrznych UE.

Podkreśliła, że będziemy też "uczestniczyć w innych spotkaniach, ale już sygnały, o których państwo wiecie, m.in. z Danii płynące pokazują, że taka refleksja zaczyna się pojawiać". Nawiązała do tego, że w sobotę duński premier Lars Lokke Rasmussen powiedział, że zobowiązanie podjęte we wrześniu przez Danię wobec UE do przyjęcia 1000 uchodźców z innych krajów jest już nieaktualne.

- My będziemy przekonywać, by usiąść do stołu i zastanowić się nad tym, czy rozwiązania, które zostały zaproponowane są dobrymi; w naszej ocenie nie jesteśmy przygotowani na to, żeby te kwoty uchodźców przyjmować - oceniła Szydło.

Podkreśliła jednocześnie, że "oczywiście jesteśmy członkiem UE, szanujemy decyzje, które są podejmowane, co nie znaczy, że nie będziemy przekonywali, aby w tej chwili to stanowisko zostało zmienione".

d2elu5n

Podziel się opinią

Share

d2elu5n

d2elu5n
Więcej tematów