PolitykaSzydło: stawiamy na to, by sprzęt dla armii produkowany był w Polsce

Szydło: stawiamy na to, by sprzęt dla armii produkowany był w Polsce

• Zapraszamy do Polski zagranicznych inwestorów - powiedziała Beata Szydło w PZL-Świdnik S.A.
• Stawiamy na to, by sprzęt dla polskiej armii produkowany był w Polsce - mówiła premier

• Polski przemysł ma dawać równe szanse rozwoju dla polskich firm, które mają konkurować z najlepszymi na świecie
• Odbudowę polskiego przemysłu zakłada program wicepremiera Mateusza Morawieckiego
• Zdaniem premier Szydło obowiązkiem polskiego państwa jest bronić interesów państwa, interesów polskiej gospodarki

Szydło: stawiamy na to, by sprzęt dla armii produkowany był w Polsce
Źródło zdjęć: © WP

- Polski przemysł ma być nie tylko kołem zamachowym rozwoju gospodarczego tutaj w Polsce, ale ma również dawać równe szanse rozwoju dla polskich firm, które mają konkurować z najlepszymi na świecie. To jest nasza ambicja, ambicja polskiego rządu - mówiła szefowa rządu.

Premier przypomniała, że odbudowę polskiego przemysłu zakłada Program odpowiedzialnego rozwoju przygotowany przez wicepremiera Mateusza Morawieckiego. Zaznaczyła, że chodzi o to, by w Polsce powstawały nowoczesne firmy, nowoczesne fabryki, w których będzie produkowany dobry, uznany na całym świecie sprzęt.

- Jesteśmy w zakładzie, który co prawda ma właściciela zagranicznego, ale właściciela, który prowadzi mądrą politykę, rozwija firmę, która tutaj w Polsce zatrudnia kilka tysięcy osób. Daje również poprzez pracę zatrudnienie innym podmiotom gospodarczym, nie tylko w regionie. Wreszcie, tutaj w Polsce płaci podatki i tak rozumiemy patriotyzm gospodarczy - powiedziała Szydło.

Nawiązała też do zakupu śmigłowców wielozadaniowych dla polskiej armii. Jak mówiła, "obowiązkiem polskiego państwa jest bronić interesów państwa, interesów polskiej gospodarki". - Rozmowy dotyczące tego przetargu (ws. Caracali - PAP) tak były prowadzone. Postawiliśmy warunki, które z punktu widzenia obronności oraz z punktu widzenia ekonomii były dla polskiego państwa najkorzystniejsze i były dobrymi warunkami dla naszych partnerów. Mimo to nie chciano ich przyjąć. Dlatego nie było możliwości, aby dłużej te rozmowy kontynuować - powiedziała premier.

Źródło artykułu:PAP
Beata Szydłoprodukcjaprzemysł

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (1)