Trwa ładowanie...

Szydło: Musimy zrobić wszystko, by kolejne kraje nie opuściły UE

Premier Beata Szydło na targach w Hanowerze powiedziała, że Europa nie może dopuścić do tego, by kolejny kraj opuścił Unię. Polska została uhonorowana tytułem kraju partnerskiego wydarzenia w Hanowerze.
Share
Szydło: Musimy zrobić wszystko, by kolejne kraje nie opuściły UE
Źródło: PAP, Fot: Rafał Guz
d10vipk

- Musimy wyciągnąć wnioski z tego, co dzieje się w UE, zadać sobie pytanie, dlaczego Brytyjczycy podjęli decyzję o opuszczeniu naszego grona i zrobić wszystko, żeby kolejnych takich decyzji nie było - powiedziała Beata Szydło podczas otwarcia targów przemysłowych w Hanowerze.

Premier dodała, że uda się to wtedy, "jeśli będziemy potrafili poprawić to, co nie działa najlepiej".

- Nie bójmy się odważnych decyzji, szanujmy się nawzajem, mówmy o praworządności, o wolności słowa. To są wartości niezbywalne, w Polsce szczególnie, bo dla nas słowo wolność, solidarność znaczy o wiele więcej niż w wielu innych miejscach Europy. Długo walczyliśmy o to i na pewno nie damy sobie tego odebrać - mówiła Beata Szydło.

d10vipk

Premier zaznaczyła, że "Europa zbudowana na wartościach musi umieć tych wartości bronić". - Musimy też w Europie pamiętać o szacunku dla suwerennych decyzji poszczególnych państw. To jest wartość niezbywalna i tylko wtedy będziemy umieli pójść razem do przodu - a tego dzisiaj potrzebuje Europa - kiedy będziemy potrafili realizować takie cele - dodała szefowa polskiego rządu.

Szydło pod koniec zaprosiła wszystkich zgromadzonych do Polski, żeby zobaczyli jak nasz kraj się rozwija i jakie ma perspektywy. - Zapraszamy was do Polski, byście zobaczyli młodych, uśmiechniętych ludzi, którzy wreszcie mogą realizować swoje marzenia - dodała.

Źródło: PAP

d10vipk

Podziel się opinią

Share
d10vipk
d10vipk
Więcej tematów