Trwa ładowanie...
d1q3h0q

Szydło: liczę na dobre stosunki z Francją

Liczę na dobre stosunki z Francją, uważam, że Francja również powinna rozumieć, że dobre stosunki z państwami Europy Środkowo-Wschodniej są dla niej istotne i są też istotne dla przyszłości Unii Europejskiej - powiedziała premier Beata Szydło.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szydło: liczę na dobre stosunki z Francją
(PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d1q3h0q

Jak mówiła w poniedziałek na konferencji prasowej w Pekinie Beata Szydło, patrzy na relację z Francją poprzez "nasze wspólne sprawy w Unii Europejskiej".

- Jest dużo ważnych tematów, które przed nami. Wierzę w to głęboko, że Francja będzie konstruktywnie rozmawiać na przykład o wspólnym rynku, o tym, że powinniśmy walczyć z protekcjonizmem, bo to są sprawy fundamentalne dla przyszłości Unii Europejskiej - podkreśliła premier.

Emmanuel Macron uroczyście objął w niedzielę w Pałacu Elizejskim w Paryżu urząd prezydenta Francji. W swoim pierwszym wystąpieniu w nowej roli centrysta zapowiedział m.in. starania o pojednanie społeczeństwa oraz odbudowanie pozycji kraju na świecie.

PAP/EPA/Charles Platiau
Podziel się

Prezydent Andrzej Duda, który w piątek rozmawiał telefonicznie z prezydentem Macronem, powiedział w sobotę w Krakowie, że chciałby, żeby nastąpił swoisty reset w relacjach polsko-francuskich, które w ostatnim czasie z różnych przyczyn bywały trudne.

Źródło: WP, PAP

d1q3h0q

Podziel się opinią

Share

d1q3h0q

d1q3h0q
Więcej tematów