Trwa ładowanie...
d3w84ab

Szybsza beatyfikacja Papieża? Zdecyduje jego następca

Sprawa ewentualnego przyspieszenia beatyfikacji Jana Pawła II będzie zależeć wyłącznie od decyzji przyszłego papieża - oświadczył rzecznik Watykanu Joaquin Navarro-Valls.

d3w84ab
d3w84ab

W związku z tym, że otrzymałem liczne pytania w sprawie beatyfikacji Jana Pawła II, chcę podkreślić, że jedyna odpowiedź na nie jest następująca: sprawa ta leżeć będzie wyłącznie w gestii przyszłego papieża. Nie mam innej odpowiedzi - powiedział Navarro- Valls. W ten sposób wyjaśnił, że tylko biskup Rzymu może przyspieszyć rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego, co - jak warto przypomnieć - uczynił Jan Paweł II po śmierci Matki Teresy z Kalkuty.

Rzecznik Watykanu poinformował również, że podczas sobotniej, szóstej już kongregacji 130 obecnych na niej kardynałów postanowiło, że od tej pory nie będą kontaktować się z prasą i udzielać żadnych wywiadów. Zapewnił, że decyzja została podjęta jednomyślnie, i nie chciał odpowiedzieć wprost na pytanie, kto był jej inicjatorem.

To nie jest zakaz dla kardynałów, ale prośba do mediów, by także w dniach poprzedzających konklawe nie zwracały się do kardynałów z prośbą o wywiad. Ich odmowa nie będzie wyrazem niegrzeczności czy braku zainteresowania wobec prasy, której są wdzięczni za postawę w tych dniach, lecz jest to gest wielkiej odpowiedzialności - podkreślił rzecznik Watykanu.

Jak wiadomo, przepisy nie nakładają na kardynałów obowiązku całkowitego milczenia także przed konklawe, lecz jedynie w jego trakcie.

d3w84ab
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3w84ab
Więcej tematów