Trwa ładowanie...
d3c3jqu

Szybka ścieżka kariery szefa ABW. Wiemy już, jaki stopień ma Piotr Pogonowski

Szef ABW Piotr Pogonowski ma otrzymać stopień generała brygady po zaledwie półtora roku pracy w Agencji. Do sprawy odniósł się już rzecznik Ministra Koordynatora Służb Specjalnych Stanisław Żaryn
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szef ABW Piotr Pogonowski oraz Koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński
Szef ABW Piotr Pogonowski oraz Koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński (PAP, Fot: Rafał Guz)
d3c3jqu

O tajemniczym stopień szefa ABW informawaliśmy rano. Piotr Pogonowski ma skrócić sobie czas awansu na stopień generała brygady. Zgodnie z prawem awans od stopnia podporucznika do generała trwa... 18 lat. Wyjątkowo drogę tę można skrócić do dziewięciu.

Sprawę opisała "Rzeczpospolita". Teraz do tej informacji odniósł się Stanisław Żaryn. - Nie jest prawdą informacja o wniosku o awans na stopień generalski dla szefa ABW prof. Piotra Pogonowskiego; wniosek w tej sprawie nie został złożony i nie jest planowany - oświadczył rzecznik Ministra Koordynatora Służb Specjalnych.

"Informacje w tej sprawie nie są oparte na prawdzie" - czytamy w komunikacie.

d3c3jqu

Żaryn: Piotr Pogonowski w chwili obecnej ma stopień pułkownika ABW

"Jednocześnie zaznaczam, że Prof. Piotr Pogonowski ma zakończony kurs oficerski. Przed służbą w ABW, służył w Służbie Wywiadu Wojskowego oraz Centralnym Biurze Antykorupcyjnym, w którym nie ma stopni oficerskich. W obu służbach pełnił funkcje dyrektorskie. W chwili obecnej ma stopień pułkownika ABW" - wyjaśnia Żaryn.

Samobójstwo Leppera - nowe okoliczności. Zobacz wideo

d3c3jqu

Podziel się opinią

Share
d3c3jqu
d3c3jqu
Więcej tematów