ycipk-2u4a2b

Szwedzkie siły zbrojne: nie żyje polski marynarz

Według rzeczniczki lokalnej policji sprawa jest wyjaśniana, ale wiadomo już, że w porcie szwedzkiej marynarki wojennej w Karlskronie zginął polski marynarz. Szwedzkie siły zbrojne podają, że mężczyzna brał udział w manewrach wojskowych Northern Coasts 2017. To duże ćwiczenia, w które zaangazowano w sumie 5 tysięcy żołnierzy, ponad 50 okrętów, a także samoloty i śmigłowce z 16 państw.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na razie nie ma dokładnych informacji o stanie zdrowia drugiego z polskich marynarzy, który również wpadł do wody.
Na razie nie ma dokładnych informacji o stanie zdrowia drugiego z polskich marynarzy, który również wpadł do wody. (Wikipedia, Fot: mon.gov.pl)
ycipk-2u4a2b

"Dwaj polscy marynarze wpadli do wody w piątek o godzinie 23.10 w porcie w Karlskronie. Jeden z nich nie żyje" - napisano w komunikacie. Marynarze zostali wyłowieni z wody, a następnie na miejscu przeprowadzono akcję ratunkową. Obaj zostali przewiezieni do szpitala. Jednego z nich nie udało się uratować, drugi przebywa pod opieką lekarzy.

- Chciałbym złożyć kondolencje Marynarce Wojennej RP. Nasze myśli są teraz z rodziną zmarłego marynarza oraz jego kolegami z pokładu - powiedział dowódca szwedzkiej marynarki wojennej Jens Nykvist. Rzeczniczka policji Fredrika Bratta dodała, że do zdarzenia doszło na terenie bazy wojskowej. - Najprawdopodobniej chodzi o wypadek i nie ma podejrzenia przestępstwa - stwierdziła.

Ćwiczenia na Morzu Bałtyckim potrwają do 21 września

ycipk-2u4a2b

Marynarze uczestniczący w manewrach Northern Coasts 2017 w sobotę uczcili pamięć zmarłego Polaka minutą ciszy. Właściwa faza ćwiczeń wojskowych, w których weźmie udział pięć tysięcy marynarzy m.in. ze Szwecji, Polski, Finlandii, Estonii oraz Danii, mają rozpocząć się w poniedziałek i potrwać na Morzu Bałtyckim do 21 września.

Jak podaje polska 3 Florylla Marynarki Wojennej, organizatorami tegorocznego ćwiczenia Northern Coasts 2017 są Marynarki Wojenne Szwecji i Niemiec. Manewry rozpoczną się fazą portową w szwedzkim porcie Karlskrona, skąd 11 września okręty wyjdą na morze i udadzą się w rejon prowadzenia operacji morskich.

Do udziału w manewrach Marynarka Wojenna RP wydzieliła dwie jednostki uderzeniowe: fregatę rakietową ORP Gen. K. Pułaski i korwetę ZOP ORP Kaszub z 3. Flotylli Okrętów, a także niszczyciel min ORP Flaming i trzy trałowce: ORP Mielno, ORP Jamno i ORP Dąbie z 8. Flotylli Obrony Wybrzeża.

ycipk-2u4a2b

Źródło: PAP, Aftonbladet, 3 Florylla Marynarki Wojennej

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2u4a2b

ycipk-2u4a2b
ycipk-2u4a2b