Szwedce grozi kara śmierci. Osierociłaby trójkę dzieci

Szwedce grozi kara śmierci. Osierociłaby trójkę dzieci
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Patryk Osowski

25.05.2019 15:03, aktual.: 25.05.2019 16:45

29-latka stanie w niedzielę przed sądem w Bagdadzie (Irak) i odpowie za kontakty z Państwem Islamskim. Ojciec dzieci, który walczył po stronie terrorystów, zginął trzy lata temu podczas bombardowania koło Mosulu.

Szwedzkie media informują o zbliżającym się wyroku sądu w Bagdadzie. Sądzona ma być 29-latka, która kilka lat temu przeszła na islam.

Jej mąż był pochodzenia szwedzko-irackiego. Służby bezpieczeństwa w Europie podejrzewały, że może mieć on związki z terrorystami, ale z braku dowodów po zatrzymaniu i przesłuchaniu został wypuszczony na wolność. Wyjechał do Syrii.

Po pewnym czasie dołączyły do niego żona i dzieci. W wyniku działań zbrojnych mężczyzna zmarł, a jego rodzina dalej mieszkała na terenie tzw. Kalifatu.

Szwedka już w ubiegłym roku stanęła przed sądem w Bagdadzie. Oczyszczono ją z zarzutów o współpracę z terrorystami, ale skazano na pół roku więzienia za nielegalne przedostanie się do Iraku.

Teraz 29-latka ma być ponownie sądzona.

"W Iraku za kontakty z tamtejszym odłamem Państwa Islamskiego zostało już skazanych kilkuset obcokrajowców. Około stu z nich otrzymało kary śmierci, inni – długoletnie kary więzienia" - pisze tvp.info.

Źródło: tvp.info

Źródło artykułu:WP Wiadomości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (410)
Zobacz także