Trwa ładowanie...

Szwecja. Nożownik aresztowany. 22-latek przejdzie badania psychiatrycznie

Sąd rejonowy w Eksjoe w środkowej Szwecji zdecydował w piątek o aresztowaniu 22-letniego nożownika z Vetlandy podejrzanego o usiłowanie zabójstwa w środę siedmiu osób. Pochodzący z Afganistanu 22-latek będzie przebadany przez psychiatrę.
Share
Szwecja. Nożownik aresztowany. 22-latek przejdzie badania psychiatrycznie
Szwecja. Nożownik aresztowany. 22-latek przejdzie badania psychiatrycznieŹródło: East News
d3u3esn

Sąd przychylił się do wniosku prokuratora o aresztowanie mężczyzny w związku z ryzykiem popełnienia nowych przestępstw oraz mataczenia w śledztwie. Mężczyzna w sądzie nie przyznał się do zarzucanych mu czynów.

- Nic nie zrobiłem! – krzyczał na w sądzie i miał przy tym uderzyć pięścią w stół. Natomiast zapytany przez sędziego o datę urodzenia, nie potrafił jej podać.

Szwecja. Sąd zadecydował: "Afgańczyk przejdzie badania psychiatryczne"

Decyzją sądu w Eksjoe obywatel Afganistanu zostanie poddany badaniom psychiatrycznym.

d3u3esn

"Według obrońcy Christiana Berntoe podejrzany nie złożył jeszcze wyjaśnień. Dogłębne przesłuchanie ma zostać przeprowadzone w przyszłym tygodniu. Prokurator ma dwa tygodnie na wniesienie aktu oskarżenia. Śledztwo jest prowadzone pod kątem usiłowania zabójstwa" – podaje Polska Agencja Prasowa.

Chiny się zbroją. Nowe zdjęcia satelitarne ukazują skalę działań

Służby mają na uwadze, że w przypadku pojawienia się nowych wątków w sprawie, śledztwo może zostać rozszerzone o przestępstwo terrorystyczne.

d3u3esn

Przypomnijmy, że do ataku doszło w środę po południu. W centrum Vetlandy w pobliżu dworca kolejowego Afgańczyk w ciągu 20 minut ranił nożem siedmiu przypadkowych mężczyzn. Nie było ofiar śmiertelnych, stan rannych określany jest jako stabilny. Policja w czasie zatrzymania postrzeliła napastnika w nogę.

Mężczyzna do Szwecji z Afganistanu przybył w 2016 roku, rok później uzyskał tymczasowe pozwolenie na pobyt, które jednak w 2020 roku straciło ważność. 22-latek był już skazany na karę grzywny za drobne przestępstwo narkotykowe. Jak podaje gazeta "Expressen" Afgańczyk utrzymywał się z gminnej pomocy socjalnej oraz zasiłku dla uczniów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3u3esn

Podziel się opinią

Share
d3u3esn
d3u3esn
Więcej tematów