Trwa ładowanie...
d4bkegh
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Szwajcar uprowadzony w 2012 r. na Filipinach uciekł i jest wolny

49-letni szwajcarski ornitolog amator, uprowadzony w 2012 roku na południu Filipin przez separatystyczne ugrupowanie islamskie Abu Sajefa, uciekł w sobotę w trakcie starć między rebeliantami a siłami rządowymi - poinformował rzecznik prasowy armii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szwajcar uprowadzony w 2012 r. na Filipinach uciekł i jest wolny
(PAP/EPA, Fot: Mohammed Jalil)
d4bkegh

- Lorenzo Vinciguerra skorzystał z okazji i uciekł podczas starć na wyspie Jolo. Miał okazję do ucieczki podczas wymiany ognia - powiedział rzecznik armii filipińskiej Restituto Padilla.

Dodał, że "do starć doszło w ciemności w dżungli, a żołnierze mieli rozkaz nie strzelać na oślep".

Ambasador Szwajcarii na Filipinach Ivo Sieber potwierdził, że Vinciguerra jest wolny i przebywa w szpitalu wojskowym, gdyż został ranny, lecz jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

d4bkegh

Organizacja ta, licząca około 400 bojowników, znajduje się na amerykańskiej liście organizacji terrorystycznych. Obarcza się ją odpowiedzialnością za liczne zamachy bombowe i zabójstwa. Często porywa dla okupu cudzoziemców i chrześcijan, którzy dominują na Filipinach.

Szwajcar i Holender uczestniczyli w ekspedycji, która miała fotografować rzadkie gatunki ptaków na archipelagu Tawi-Tawi na południu Filipin. W lutym 2012 roku zostali uprowadzeni przez uzbrojonych ludzi, którzy przekazali ich muzułmańskim terrorystom z organizacji Abu Sayyaf. Grupa ta, powiązana z al-Kaidą, walczy o utworzenie na południu Filipin państwa islamskiego.

Nie wiadomo, jaki jest los Holendra.

d4bkegh

Podziel się opinią

Share

d4bkegh

d4bkegh
Więcej tematów