Trwa ładowanie...

Szpital zakaźny w Krakowie obłożony. Czy powstanie druga placówka dla chorych na koronawirusa?

Dyrektor szpitala jednoimiennego w Krakowie Marcin Jędrychowski przyznaje, że trzeba przygotować kolejny szpital dla chorych na koronawirusa. Kierowana przez niego placówka jest w tym momencie obłożona w 2/3.

Share
Szpital zakaźny w Krakowie obłożony. Czy powstanie druga placówka dla chorych na koronawirusa?
Źródło: Flickr, Fot: Hospital CLÍNIC CC BY-ND 2.0 Flickr
d2ngq00

Coraz poważniejsza robi się sytuacja z koronawirusem w Małopolsce. W piątek w regionie potwierdzono kolejnych 77 przypadków, a 3 osoby zmarły. Z kolei w czwartek podjęto decyzję o przekształceniu kolejnego hotelu w izolatorium dla chorych. Dyrektor Szpitala Uniwersetyckiego w Krakowie przyznaje, że sytuacja nie jest dobra.

W rozmowie z Radiem Kraków powiedział, że w tym momencie kierowany przez niego szpital jest obłożony w 2/3 co przy wzrostowej tendencji zachorowań oznacza, że wkrótce przestanie on wystarczać.

d2ngq00

Nowy rekord zachorowań

W piątek Ministerstwo Zdrowia ogłosiło nowy rekord zachorowań. Mowa, aż o 657 przypadkach.

Dotyczą one województw: śląskiego (227), mazowieckiego (104), małopolskiego (77), wielkopolskiego (59), dolnośląskiego (35), łódzkiego (30), podkarpackiego (28), lubelskiego (20), kujawsko-pomorskiego (17), pomorskiego (15), opolskiego (13), lubuskiego (11), warmińsko-mazurskiego (9), podlaskiego (6), zachodniopomorskiego (4) i świętokrzyskiego (2).

Płaca minimalna 2021. Rząd wycofuje się z obietnicy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2ngq00

Podziel się opinią

Share
d2ngq00
d2ngq00
Więcej tematów