Trwa ładowanie...

Szlak na Morskie Oko zamknięty. TPN o możliwym terminie otwarcia

Sezon wakacyjny w pełni, a TPN zamyka najpopularniejszy szlak w Polsce. Turyści nie będą mogli wejść czerwonym szlakiem na Morskie Oko z powodu remontu nawierzchni.

Share
Szlak na Morskie Oko zamknięty. TPN o możliwym terminie otwarciaŹródło: Materiały WP
d4edjfd

TPN już 26 czerwca informował o utrudnieniach na czerwonym szlaku prowadzącym na Morskie Oko. Od poniedziałku 29 czerwca prowadzony jest tam remont nawierzchni. W pierwszym tygodniu prowadzone były prace przygotowawcze: uzupełnianie ubytków, wyrównywanie nawierzchni. Mimo prowadzonych działań szlak był otwarty dla turystów.

Szlak na Morskie Oko zamknięty. TPN o ponownym otwarciu

Od 6 lipca nieczynny będzie odcinek czerwonego szlaku od Wodogrzmotów Mickiewicza do Morskiego Oka. W tym czasie niedostępny będzie również transport konny.

Podczas remontu na trasie zostanie położona nowa warstwa asfaltu, która ułatwi poruszanie się osobom niepełnosprawnym oraz rodzinom z wózkami dziecięcymi.

d4edjfd

TPN informuje, że turyści będą mogli dojść do Doliny Pięciu Stawów szlakiem zielonym (od Wodogrzmotów Mickiewicza). Prosi również o nieplanowanie wycieczki na Rysy od strony słowackiej na polską podczas remontu szlaku na Morskie Oko.

Tatrzański Park Narodowy
Źródło: Tatrzański Park Narodowy

- Pierwotnie remont był zaplanowany na czerwiec, kiedy ruch turystyczny jest mniejszy. Niestety i tu epidemia pokrzyżowała nam plany. Zdajemy sobie sprawę, że utrudnienia nastąpią już w okresie wakacji, ale nie możemy prac odkładać na później. W górach wiele zależy od pogody i mogłoby się okazać, że jesienią plany remontowe pokrzyżowałaby z kolei niesprzyjająca aura - mówi Szymon Ziobrowski, dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Tatrzański Park Narodowy zakłada, że przy dobrej pogodzie remont uda się zakończyć 8 lipca. W razie gorszych warunków ponowne otwarcie szlaku nastąpi ok. 10 lipca.

d4edjfd

Morskie Oko i inne zamknięte szlaki w Tatrach

TPN przypomina również, że od 1 marca do 30 listopada nie wolno poruszać się szlakami po zmroku.

Nieczynny pozostaje również szlak między Świnicą a Zawratem, gdzie doszło do obrywu skalnego oraz zniszczenia fragmentu szlaku. Ponadto utrudnienia mogą występować w Dolinie Suchej Wody od Brzezin na Halę Gąsienicową. Remontowany jest tam szlak. Mimo prowadzonych prac ruch turystyczny odbywa się z niewielkimi utrudnieniami.

Zobacz też: Szarpanina Sławomira Nitrasa z Sebastianem Kaletą. "Wiceminister próbował przerwać konferencję"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4edjfd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4edjfd
Więcej tematów