Trwa ładowanie...

Szlabany na A1 podniesione, więc kierowca przejechał. Na końcu trasy czekała go niemiła niespodzianka

Skoro szlaban ze znakiem stop był podniesiony, jak w ruchliwe wakacyjne weekendy, to pan Łukasz myślał, że będzie mógł przejechać przez A1 bez pobierania biletu. I za darmo. Nic z tego. Na końcu musiał zapłacić pięć razy więcej niż normalnie.

Share
Szlabany na A1 podniesione, więc kierowca przejechał. Na końcu trasy czekała go niemiła niespodzianka
Źródło: PAP, fot: Adam Warżawa
dl51via

Od czasu do czasu - głównie w ciepłe letnie weekendy, gdy sznur aut ciągnie nad morze - bramki na autostradzie A1 są podnoszone. Wówczas za przejazd płacić nie trzeba. Operator drogi dogaduje się w tej sprawie z państwem, a wszystko po to, by podróżni nie musieli tkwić w wielokilometrowych korkach.

Szlabany były również podniesione w miniony piątek, więc pan Łukasz bez zastanowienia przejechał punkt, w którym należy pobrać bilet - opisuje portal trójmiasto.pl. Tyle tylko, że gdy dojechał do węzła Swarożyn, to czekał już na niego opuszczony szlaban. Na nic były tłumaczenia, że w Gdańsku nikt go nie zatrzymywał. Kierowca musiał zapłacić 25 zł, choć normalnie przejazd tym odcinkiem to wydatek nie całych 5 zł. Mężczyzna wprost stwierdził, że czuje się oszukany.

Zobacz także: Jakie jest obowiązkowe wyposażenie fabryczne nowych samochodów?

Inaczej tę sytuację widzi zarządca A1. Jego przedstawicielka przestrzega przed jazdą bez biletu.

dl51via

- Szlaban nie jest niezbędnym do zatrzymania elementem infrastruktury, a jedynie ją wspomaga. O konieczności zatrzymania informuje znak b-32 "pobór biletu", a także sygnalizator drogowy, który w przypadku braku poboru biletu wyświetlał światło czerwone. Dopiero zmiana na zielone pozwala na odjazd spod podajnika - wyjaśnia pytana przez portal Anna Kordecka, rzeczniczka prasowa pomorskiego odcinka A1.

Rzeczniczka drogi dodaje również, że podniesione szlabany to stosowana od kilku lat praktyka, która pozawala na płynniejszy przejazd autostradą.

dl51via

Podziel się opinią

Share
dl51via
dl51via
Więcej tematów