Trwa ładowanie...

Szkoły zamknięte przez koronawirusa. W Katowicach zakażona uczennica największego liceum

Kolejne szkoły zamknięte z powodu koronawirusa. Do listy nie dołączy jednak największe liceum w Katowicach, mimo iż zakażona została jedna z uczennic. Na kwarantannie są nauczyciele i uczniowie.

Share
Szkoły zamknięte przez koronawirusa. W Katowicach zakażona uczennica liceum (zdj. ilustracyjne)
Szkoły zamknięte przez koronawirusa. W Katowicach zakażona uczennica liceum (zdj. ilustracyjne)Źródło: Getty Images
d2eql19

Katowickie II LO im. Marii Konopnickiej to już kolejna szkoła, w której zdiagnozowano przypadek koronawirusa. Zakażona została uczennica jednej z klas. Jak donosi Dziennik Zachodni, z osobą zakażoną miała kontakt najpewniej podczas pobytu w szpitalu (hospitalizacja uczennicy nie miała związku z pandemią COVID-19) i to właśnie wtedy miało dojść do zakażenia.

Sytuacja jest o tyle trudna, że katowickie liceum, w którym doszło do potwierdzenia zakażenia, to jedna z największych, a zarazem najlepszych szkół w regionie.

d2eql19

Mimo skierowania na kwarantannę uczniów klasy, w której uczyła się zakażona, a także nauczycieli, którzy prowadzili zajęcia, sanepid nie podjął decyzji o zamknięciu placówki.

Zamiast tego II LO im. Marii Konopnickiej w Katowicach będzie działało w systemie hybrydowym. Uczniowie przebywający na kwarantannie będą uczyć się zdalnie, a reszta szkoły nadal będzie uczęszczać na zajęcia stacjonarne. Jak informuje Dziennik Zachodni, w placówce od rozpoczęcia roku szkolnego na korytarzach obowiązkowe jest zakrywanie ust i nosa. Obowiązek ten nie obowiązuje jednak w salach.

Mimo potwierdzenia koronawirusa nie została zamknięta również jedna z warszawskich szkół. Tam również zdecydowano się na wprowadzenie systemu hybrydowego, co nie spotkało się z pozytywnym przyjęciem.

Szkoły zamknięte przez koronawirusa. MEN podaje liczby

W sobotę MEN opublikował grafikę podsumowującą pierwszy tydzień nauki. Z danych udostępnionych przez ministerstwo wynika, że 54 placówki prowadzą zajęcia zdalnie, a w kolejnych 22 dyrektorzy podjęli decyzję o wprowadzeniu systemu hybrydowego. 48 465 szkół działa normalnie.

d2eql19

Źródło: Dziennik Zachodni, MEN

Najnowszy sondaż. Marcin Kierwiński o wewnętrznych badaniach

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2eql19

Podziel się opinią

Share
d2eql19
d2eql19
Więcej tematów