Trwa ładowanie...
d29f7kq

"Szkoła jest apolityczna". Licealiści nie chcą wozu organizacji antyaborcyjnych przed szkołą

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Warszawie protestują. Sprowokował ich do tego wóz, który postawiono przed szkołą. Pojazd odróżnia się od innych drastyczną grafiką z dzieckiem i hasłem "Stop aborcji". Licealiści postanowili ją zakryć.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Uczniowie warszawskiego liceum zasłonili kontrowersyjną grafikę
Uczniowie warszawskiego liceum zasłonili kontrowersyjną grafikę (Facebook.com)
d29f7kq

Nie na terenie szkoły, ale bezpośrednio przed jej wejściem jedna z organizacji antyaborcyjnych zaparkowała swój wóz. Uczniowie nie chcieli przejść obok niego obojętnie. Zasłonili zdjęcie umieszczone na pojeździe.

Jak poinformowali nas za pośrednictwem dziejesie.wp.pl, pojazd należy do organizacji "znanej z karygodnych i niedopuszczalnych technik agitacji". Licealiści nie kryli oburzenia.

- Szkoła jest miejscem wolnym od dyskusji politycznych, agitacji i angażowania w debaty na tematy kontrowersyjne dla społeczeństwa. Uczniowie mają prawo do edukacji w miejscu pozbawionym infiltracji ideologicznej, które zapewni im wolność - szczególnie w zakresie ich wierzeń czy przekonań. Grafiki umieszczone na wozie są jawnym atakiem na naszych uczniów, jak i ich moralność. Nie możemy stać bezczynnie w momencie, gdy ktoś stara nam się odebrać nasze poczucie bezpieczeństwa grając na naszych uczuciach, zmuszając do oglądania grafik pełnych przemocy i manipulacji - podkreślili.

   zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl
(zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl)

Swoje argumenty przeciwko zostawieniu wozu przed szkołą licealiści poparli przepisami prawa. Przypomnieli treść art. 51. par. 1. Kodeksu Wykroczeń: "Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny". To nie wszystko.

   zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl
(zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl)

Jak zaznaczyli, nie chcą też po prostu patrzeć na "drastyczne i często fałszywe zdjęcia aborcji w przestrzeni publicznej, a w szczególności w pobliżu szkół i innych placówek oświatowych". - Nie chcemy aby młodzież, a wśród niej również dzieci (niedaleko naszej szkoły znajduje się również przedszkole) była narażona na tego typu zgorszenie - dodali.

d29f7kq

Po tym jak grafika została zasłonięta, jeszcze rano wóz usunięto.

Zobacz także: Petru do Hofmana: Miłość jest ważniejsza niż polityka

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d29f7kq

Podziel się opinią

Share
d29f7kq
d29f7kq
Więcej tematów