Trwa ładowanie...

"Szkoda, że Goebbels tego nie dożył". Skandaliczna okładka wstrząsnęła siecią

"Gazeta Polska" udostępniła w internecie okładkę swojego kolejnego wydania. Widać na niej grafikę promującą artykuł poświęcony uchodźcom. Wielu komentującym kojarzy się wprost z dokonaniami faszystowskich propagandzistów.

Share
"Szkoda, że Goebbels tego nie dożył". Skandaliczna okładka wstrząsnęła siecią
Źródło: Facebook.com
dcb8jp4

"Uchodźcy przynieśli śmiertelne choroby" - straszy okładka "Gazety Polskiej". Tygodnik reklamuje w ten sposób rzekomo wstrząsający raport z Niemiec. Na grafice widać uchodźców wzdłuż kolejki zwłok leżących na stołach sekcyjnych. Wśród komentatorów skojarzenia są jasne - z rasistowską propagandą rodem z III rzeszy.

To nie pierwszy raz, kiedy uchodźców zredukowano do nosicieli chorób. W ten sposób próbował ich obrzydzić Jarosław Kaczyński, który w październiku 2015 roku przekonywał, że za sprawą kryzysu imigracyjnego do Europy powróciły groźne choroby. - Cholera na wyspach greckich, dezynteria w Wiedniu, różnego rodzaju pasożyty, pierwotniaki - wyliczał prezes PiS, wywołując burzę.

dcb8jp4

Wymowny kolaż udostęnił na facebooku pisarz i publicysta Ziemowit Szczerek. Jak na dłoni widać na nim podobieństwa między okładką GP a antysemickimi plakatami propagandy hitlerowskiej.

Zobacz też: Straszy czy przestrzega? Szydło o uchodźcach

dcb8jp4

Podziel się opinią

Share
dcb8jp4
dcb8jp4
Więcej tematów