Trwa ładowanie...
d1j76c6

Szefowie spółki PKP PLK rozdali pracownikom po 500 zł. Wszystkim, czyli 38 tysiącom osób

Wszyscy pracownicy spółki PKP Polskie Linie Kolejowe, z wyjątkiem zarządu otrzymali po 500 złotych nagrody. To z okazji jubileuszu setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tak wygląda milion złotych w gotówce. Szefowie PKP PLK rozdali 19 takich pakunków.
Tak wygląda milion złotych w gotówce. Szefowie PKP PLK rozdali 19 takich pakunków. (East News, Fot: STANISLAW KOWALCZUK)
d1j76c6

Nagrodę otrzymało w sumie 38 585 osób zatrudnionych w PKP Polskie Linie Kolejowe. Łączna pula wypłaconych nagród wynosi 19,2 mln zł. Informację o specjalnych premiach dla kolejarzy podał wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel, odpowiadając na interpelację posła Jacka Protasa.

- Z uwagi na szczególny charakter rocznicy Zarząd PKP PLK S.A. podjął decyzję o wypłaceniu jednorazowej nagrody dla wszystkich pracowników, z wyłączeniem członków organu zarządzającego, w jednakowej kwocie wynoszącej 500,00 zł dla każdego pracownika. Nagrodę otrzymało 38 585 osób na łączną kwotę 19.292.500 zł - czytamy w odpowiedzi na interpelację.

Zobacz także: "Ta sprawa kompromituje Brudzińskiego". Siemoniak o zniknięciu Falenty

d1j76c6

Kupowanie dobrego nastroju?

- Nie podoba mi się takie działanie. Mówimy o spółce publicznej, której zadaniem jest zarządzanie państwową siecią linii kolejowych. Wolałbym, aby sprawniej działali, inwestowali, a jeśli wystarcza zysku, przyznali pracownikom stałe podwyżki - komentuje Wojciech Warski, ekspert ds. przedsiębiorczości i gospodarki, wiceprezes Business Centre Club.

- Może zarządowi chodziło o kupienie u pracowników dobrego nastroju. Nie dziwię się, to samo robią rządzący politycy kupując "nową piątką PiS" sympatię wyborców - dodaje.

d1j76c6

Pytany o nagrody rzecznik spółki PKP PLK początkowo zdziwił się: - Jakie nagrody?
- 500 złotych z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Z jakich funduszy były wypłacone? - zapytaliśmy.
- A, to proszę o pytanie mailem - odparł rzecznik i już się nie odezwał.

Świętowanie niepodległości w banku, gazowni i na kolei

Co ciekawe łączna pula nagród w PKP PLK przebiła rocznicowy gest prezesa Narodowego Banku Polskiego. Tam rozdysponowano 18 mln złotych. Ze względu na mniejsza liczbę nagrodzonych osób, na głowę wypadło po 6 tys. zł. (wyliczenia za Onet.pl).

Również pracownicy PGNiG otrzymali nagrody związane z rocznicą. Z kolei w KGHM jeden ze związków zawodowych zwrócił się do prezesa z propozycją nagrody z okazji Święta Niepodległości opatrujac akcje hasłem "100 procent pensji na 100-lecie niepodległości"

d1j76c6

"Panie Prezesie, oczekujemy tutaj decyzji, by na 100-lecie odzyskania niepodległości przez nasz kraj, 100 proc Pracowników Polskiej Miedzi otrzymało w formie rocznicowej nagrody równowartość 100 proc osobistej miesięcznej stawki płacy zasadniczej. Liczymy na ten gest" - czytamy w piśmie Związku Zawodowego Pracowników Przemysłu Miedziowego.

Nie udało nam się dowiedzieć, czy w tym wypadku prośba została spełniona.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


d1j76c6

d1j76c6
d1j76c6
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów