Trwa ładowanie...
d3ct5o5
włochy

Szefowie koncernu farmaceutycznego oskarżeni o przekupstwo

Trzech szefów największego włoskiego koncernu farmaceutycznego Recordati zostało zatrzymanych pod zarzutem przekupywania lekarzy, by przepisywali pacjentom leki ich firmy. Areszt domowy zastosowano wobec generalnego dyrektora koncernu oraz dwóch szefów jego lokalnych oddziałów.
Share
d3ct5o5

Policja poinformowała, że w tej samej sprawie wszczęto dochodzenie wobec osiemnastu innych pracowników oraz dwunastu lekarzy.

Według prowadzących sprawę prokuratorów z Mediolanu, lekarze w zamian za przepisywanie leków otrzymywali pieniądze w gotówce lub drogie prezenty takie, jak wysokiej klasy telefony komórkowe Blackberry, komputery osobiste i zaproszenia na zagraniczne sympozja. Jak ustalono, około 150 lekarzy, pracujących w państwowej służbie zdrowia, dostawało od koncernu po 500 euro za fikcyjne konsultacje naukowe. Proceder zdaniem prokuratorów trwał od co najmniej sześciu lat.

W wydanym oświadczeniu koncern Recordati zapewnił, że nie ma nic wspólnego z zarzucanymi mu czynami. Poinformowano też, że przebywający w areszcie domowym generalny dyrektor podał się do dymisji. W komunikacie podkreślono, że firma jest zorganizowana w modelowy sposób po to by nie dopuścić do tego, aby jej pracownicy popełniali podobne przestępstwa.

Sylwia Wysocka

d3ct5o5

Podziel się opinią

Share
d3ct5o5
d3ct5o5
Więcej tematów