Trwa ładowanie...
d267wlp

Szefowa Kancelarii Sejmu nie chciała przedstawić list KRS. Jest decyzja sądu ws. Agnieszki Kaczmarskiej

Olsztyn. Sąd Okręgowy zdecydował o uchyleniu postanowienia ws. kary dla szefowej Kancelarii Sejmu. Agnieszka Kaczmarska w przeszłości otrzymała grzywnę m.in. za odmowę przedstawienia list poparcia do KRS. Decyzja o uchyleniu grzywny jest prawomocna.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jest decyzja sądu ws. Agnieszki Kaczmarskiej, szefowej Kancelarii Sejmu
Jest decyzja sądu ws. Agnieszki Kaczmarskiej, szefowej Kancelarii Sejmu (PAP)
d267wlp

Wszystko zaczęło się na początku 2020 roku. Szefowa Kancelarii Sejmu Agnieszka Kaczmarska została ukarana dwiema grzywnami po 3 tysiące złotych za nieudostępnienie list poparcia do nowej KRS (lista zawiera wykaz obywateli i sędziów popierających kandydatów na członków KRS - przyp. red.) oraz uniemożliwienie zobaczenia tych dokumentów w siedzibie Kancelarii Sejmu.

Taką decyzję podjął sędzia Paweł Juszczyszyn z Sądu Okręgowego w Olsztynie. 21 stycznia zjawił się w Kancelarii Sejmu, by zobaczyć listy poparcia kandydatów do Krajowej Rady Sądownictwa. Kancelaria zapowiedziała, że udostępni mu tylko obywatelskie listy. Dodatkowo, gdy sędzia stawił się w Sejmie, dowiedział się, że jego delegacja została cofnięta.

Kaczmarska zaskarżyła decyzję sędziego Juszczyszyna. W czwartek Sąd Okręgowy w Olsztynie uchylił postanowienie o ukaraniu szefowej Kancelarii Sejmu. Ta decyzja jest prawomocna i nie podlega dalszemu zaskarżeniu.

Zobacz też: Andrzej Duda nagrany przez Rosjan. Bogdan Zdrojewski: to było żenujące

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d267wlp

Podziel się opinią

Share
d267wlp
d267wlp
Więcej tematów