Trwa ładowanie...
drdqi5r
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Szefowa Centralnego Biura Śledczego Policji insp. Renata Skawińska złożyła rezygnację

• Insp. Skawińska zrezygnowała ze stanowiska w CBŚP z powodu problemów zdrowotnych
• Skawińska była szefową CBŚP od grudnia 2015 r.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szefowa Centralnego Biura Śledczego Policji insp. Renata Skawińska złożyła rezygnację
(WP, Fot: Marcin Gadomski)
drdqi5r

Szefowa Centralnego Biura Śledczego Policji insp. Renata Skawińska złożyła rezygnację z zajmowanego stanowiska - poinformowała rzeczniczka CBŚP kom. Agnieszka Hamelusz. Powodem decyzji mają być problemy zdrowotne.

O możliwości rezygnacji szefowej CBŚP mówiło się nieoficjalnie od kilku tygodni. W ostatnim czasie komendant przebywała na zwolnieniu lekarskim po tym, jak zasłabła w pracy.

Hamelusz potwierdziła, że "powodem rezygnacji szefowej Centralnego Biura Śledczego Policji są problemy zdrowotne".

drdqi5r

Skawińska była szefową CBŚP od grudnia 2015 r. To pierwsza w historii Biura kobieta na tym stanowisku. Wcześniej kierowała m.in. warszawskim zarządem CBŚP, była też szefową śląskiego zarządu CBŚP. W policji służy od 24 lat. Na razie nie wiadomo, kto ją zastąpi.

CBŚ powstało w 2000 r. z połączenia działającego od 1994 r. Biura do Walki z Przestępczością Zorganizowaną KGP i powołanego w 1997 r. Biura do Spraw Narkotyków KGP. 9 października 2014, zgodnie z nowelizacją ustawy o policji przekształcone zostało w Centralne Biuro Śledcze Policji.

drdqi5r

Podziel się opinią

Share

drdqi5r

drdqi5r
Więcej tematów