Trwa ładowanie...

Szef stołecznej policji odwołany

Minister spraw wewnętrznych i
administracji odwołał ze stanowiska szefa stołecznej policji
Jacka Kędziorę - poinformował rzecznik MSWiA
Michał Rachoń. Kędziora złożył raport o przejście na emeryturę
po głośnej sprawie dwóch braci, zastrzelonych w Wołominie.

Share
Szef stołecznej policji odwołany
Źródło: PAP
d3ghx5t

O odwołanie komendanta stołecznego wnioskował szef policji Konrad Kornatowski. Pytany wcześniej o to przez dziennikarzy uzasadniał, że Kędziora stracił możliwość kierowania podległą mu jednostką.

Nie zapadła dotąd decyzja, kto go zastąpi; nieoficjalnie mówi się, że jednym z kandydatów na to stanowisko jest szef Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku Jarosław Soliński. Na razie obowiązki szefa stołecznej policji będzie pełnić zastępca Kędziory, Jacek Olkowicz.

d3ghx5t

Wobec b. komendanta toczy się też postępowanie dyscyplinarne, które zostało wszczęte po zakończeniu kontroli, dotyczącej sprawy przydzielenia ochrony rodzinie zastrzelonych mężczyzn z Wołomina. Z ustaleń Biura Kontroli KGP wynika, że doszło przy tym do nieprawidłowości.

Kędziora ma 44 lata. Służbę w policji rozpoczął w 1986 r. Był m.in. zastępcą Komendanta ds. Prewencji Komisariatu Policji Warszawa Bemowo, zastępcą Naczelnika Wydziału Prewencji KSP i komendantem powiatowym policji w Pruszkowie. W maju 2005 r. został wiceszefem stołecznej policji, a gdy ówczesny komendant stołeczny Ryszard Siewierski został zastępcą komendanta głównego, przejął jego obowiązki. W lutym 2006 roku został formalnie szefem stołecznej policji.

W ostatnim czasie "Dziennik" pisał o tym, że jedną z przyczyn odwołania Kędziory jest też kontrola przeprowadzana w KSP, a dotycząca zawyżania statystyk policyjnych. Jak dowiedziała się PAP, dotyczy ona mokotowskiej komendy. Biuro Kontroli KGP sprawdza też m.in., czy w podległych KSP jednostkach nie dochodziło do mobbingu.

d3ghx5t

Podziel się opinią

Share
d3ghx5t
d3ghx5t
Więcej tematów