Trwa ładowanie...
djgenm4
djgenm4

Szef Służby Bezpieczeństwa Ukrainy: terroryści zostaną zlikwidowani

Szef Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) Wałentyn Naływajczenko oświadczył, że prorosyjscy separatyści na wschodzie kraju w przypadku użycia broni zostaną zlikwidowani.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
djgenm4

Tego dnia pełniący obowiązki prezydenta Ukrainy Ołeksandr Turczynow ogłosił początek akcji antyterrorystycznej, w której przeciwko separatystom okupującym budynki administracyjne we wschodnich obwodach zostanie użyte m.in. wojsko.

Naływajczenko poinformował, że operacja będzie prowadzona w miejscach, gdzie ukraińskie społeczeństwo jest terroryzowane przez grupy specjalne "sąsiedniego państwa".

- Są to te najbardziej niebezpieczne punkty, które będziemy neutralizować wszystkimi siłami. Jeśli będą otwierać do nas ogień - zostaną zlikwidowani. Nie ma co do tego żadnych wątpliwości - powiedział w programie telewizyjnym.

djgenm4

Szef SBU ujawnił, że Ukraina każdego dnia przesyła Radzie Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych dowody agresji Federacji Rosyjskiej na jej terytorium.

- Mamy aresztowanych pracowników służb specjalnych (Rosji), agentów z instrukcjami, bronią i materiałami wybuchowymi - zaznaczył.

Naływajczenko oświadczył, że rozruchy na wschodniej Ukrainie były przygotowywane przez rosyjskie służby, które angażują do nich miejscowych przedstawicieli świata przestępczego. Poinformował, że w zamieszki zaangażowani są także deputowani z Partii Regionów obalonego w lutym prezydenta Wiktora Janukowycza i Komunistycznej Partii Ukrainy.

Zapowiedział jednocześnie, że politycy ci zostaną pociągnięci do odpowiedzialności, jednak nastąpi to dopiero po wyborach parlamentarnych, gdyż dziś chronieni są immunitetem.

djgenm4

Podziel się opinią

Share
djgenm4
djgenm4
Więcej tematów