Trwa ładowanie...
d34fjt2

Szef SLD Leszek Miller weźmie udział w spotkaniu z premier Ewą Kopacz

Szef SLD Leszek Miller weźmie udział w środowym spotkaniu z premier Ewą Kopacz, które poświęcone ma być m.in. kwestii budżetu obywatelskiego. Zapowiedział przy tym, że na spotkaniu powtórzy postulat SLD wprowadzenia zasady, że raz w miesiącu premier w Sejmie odpowiada na pytania posłów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Leszek Miller
Leszek Miller (WP.PL)
d34fjt2

Po tym, gdy w poniedziałek premier Kopacz zaproponowała liderom ugrupowań parlamentarnych rozmowę m.in. w sprawach dotyczących samorządu, rzecznik Sojuszu Dariusz Joński stwierdził, że jeśli pojawi się oficjalne zaproszenie na spotkanie w kancelarii premiera, Miller pojawi się na nim.

Miller: właściwym forum do kontaktów jest parlament

Na konferencji prasowej szef SLD powiedział, że zamierza wziąć udział w środowym spotkaniu. Dodał, że brał udział w tego rodzaju rozmowach w przeszłości na zaproszenie premiera Jarosława Kaczyńskiego czy premiera Donalda Tuska i "uczyni to również na zaproszenie obecnej pani premier".

d34fjt2

- Każdy były premier powinien pozytywnie odpowiadać na zaproszenie urzędujących premierów" - stwierdził Miller.

Jednocześnie lider Sojuszu zaznaczył, że "właściwym forum do kontaktów między rządem a opozycją jest parlament, a nie kancelaria premiera". - W parlamencie toczy się zasadniczy spór między rządzącymi a opozycją - podkreślił. Według Millera, w ostatnim czasie funkcje kontrolne Sejmu w stosunku do rządu "bardzo osłabły".

"Godzina pytań do premiera"

Szef Sojuszu przypomniał, że klub SLD proponował wprowadzenie w Regulaminie Sejmu "godziny pytań do premiera", tak aby "raz w miesiącu prezes Rady Ministrów przez godzinę odpowiadał na pytania posłów koalicji i opozycji". Jak zapowiedział, taką propozycję powtórzy na środowym spotkaniu. - Gdyby premiera Kopacz odpowiedziała pozytywnie, byłby to istotny krok naprzód w dialogu między rządem a innymi ugrupowaniami - powiedział Miller.

d34fjt2

Szef SLD o dyskusji ws. budżetów obywatelskich

Ocenił również, że nie ma wątpliwości, co do wyborczego charakteru, jaki ma propozycja środowego spotkania. Szef SLD stwierdził, że dyskusja w sprawie budżetów obywatelskich jest "domeną głównie samorządów". - Rząd powinien przede wszystkim uregulować swoje zobowiązania płatnicze wobec samorządów - dodał.

Propozycję spotkania z liderami ugrupowań parlamentarnych premier Kopacz złożyła podczas poniedziałkowej konwencji wyborczej PO w Katowicach. Zwróciła się do liderów partyjnych z apelem o współpracę. Wezwała, by zmianę w stosunkach między partiami rozpocząć od dyskusji na temat samorządu terytorialnego. Według niej "jest wiele kwestii wartych omówienia i zastanowienia, między innymi budżet obywatelski". Stąd zaprosiła liderów partyjnych na środę na spotkanie m.in. w sprawie wprowadzenia takiego budżetu w każdej gminie.

Zdaniem Millera, podczas spotkania podjęty powinien zostać też inny temat: rosyjskiego embarga na polskie produkty rolne i spożywcze.

d34fjt2

Podziel się opinią

Share
d34fjt2
d34fjt2
Więcej tematów