Trwa ładowanie...
d9gk644

Szef poznańskiej PO Filip Kaczmarek zrezygnował z pełnionych funkcji

- Niesłuszne oskarżenia uniemożliwiają mi skuteczne kierowanie Platformą Obywatelską w Poznaniu - oświadczył w środę Filip Kaczmarek. We wtorek prezydent Jacek Jaśkowiak zlecił skontrolowanie, czy szef poznańskiej PO zgodnie z obowiązującymi procedurami stał się właścicielem mieszkania na Jeżycach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szef poznańskiej PO Filip Kaczmarek zrezygnował z pełnionych funkcji
(YouTube, Fot: screen)
d9gk644

Kaczmarek zamienił się na mieszkania z innym działaczem PO Tadeuszem Czyżykiem, który jako wieloletni najemca mieszkania komunalnego miał prawo zakupu lokalu z 90-procentową bonifikatą. W ten sposób kupił od miasta 137-metrowe mieszkanie znajdujące się w willi przy ul. Krasińskiego na poznańskich Jeżycach. Dziennikarzom „Głosu” udało się ustalić, że w ten sposób zapłacił za nie jedynie ok. 36 tys. zł, zaoszczędzając ok. 240 tys. zł.

Już po dwóch miesiącach od transakcji Czyżyk zamienił swoją nową własność na 60-metrowe mieszkanie przy ul. Piątkowskiej, którego właścicielem okazał się Filip Kaczmarek, szef poznańskich struktur PO. Sprawa wzbudziła kontrowersje tym bardziej, że Czyżyk nie tylko jest działaczem Platformy Obywatelskiej, ale na co dzień pracuje też w Biurze Obsługi Mieszkańca.

We wtorek prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak poinformował, że w związku z wątpliwościami, które się pojawiły w tej sprawie, zlecił w trybie pilnym kontrolę przestrzegania przewidzianych przepisami procedur dotyczących nabywania, zamiany i wyceny mieszkań komunalnych w Poznaniu, w tym sprawy dotyczącej działaczy PO.

d9gk644

- W szczególności należy zbadać, w jaki sposób została ustalona wartość mieszkania komunalnego przy ul. Krasińskiego i czy ustalenia te zostały przeprowadzone w sposób prawidłowy – wyjaśniał Jaśkowiak. – Zbadać należy również, czy bonifikata udzielona panu Tadeuszowi Czyżykowi przy wykupie mieszkania komunalnego przy ul. Krasińskiego została określona w prawidłowej wysokości. Kolejno zbadać należy również prawidłowość transakcji zamiany dotyczącej mieszkania komunalnego w kamienicy przy ul. Krasińskiego dokonanej przez pana Tadeusza Czyżyka z panem Filipem Kaczmarkiem – dodał.

W środę Filip Kaczmarek oświadczył na swoim profilu na Facebooku, że po rozmowie z przewodniczącym Rafałem Grupińskim, postanowił zrezygnować ze wszystkich funkcji pełnionych w partii.

- Niesłuszne oskarżenia uniemożliwiają mi skuteczne kierowanie Platformą Obywatelską w Poznaniu – tak krótko uzasadnił swoją decyzję Kaczmarek.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d9gk644

Podziel się opinią

Share
d9gk644
d9gk644
Więcej tematów