Trwa ładowanie...
ddusgl6
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Szef Pentagonu: rozważamy możliwość zintensyfikowania walki z IS

• USA rozważają możliwość zintensyfikowania walki z Państwem Islamskim (IS)
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Obóz szkoleniowy ISIS w Libii
Obóz szkoleniowy ISIS w Libii (Twitter)
ddusgl6

Szef Pentagonu Ash Carter powiedział, nie wdając się w szczegóły, że rozważane są "nowe metody" walki z IS. Jak komentuje agencja AP, może chodzić o bardziej intensywne naloty, cyberataki i wysłanie przeciw dżihadystom wojsk lądowych.

Szef Pentagonu wyraził przekonanie, że Biały Dom zatwierdzi wszelkie rekomendacje dotyczące dodatkowych operacji wojskowych.

Carter rozmawiał z dziennikarzami w bazie lotniczej położonej w pobliżu Abu Zabi, która ma kluczowe znaczenie dla operacji powietrznych prowadzonych przeciw IS.

ddusgl6

Od Abu Zabi zaczyna się sześciodniowa podróż Cartera po Bliskim Wschodzie. W czwartek zakończy się ona w Rijadzie, gdzie szef Pentagonu wraz z prezydentem Barackiem Obamą będzie uczestniczył w szczycie Rady Współpracy Zatoki Perskiej.

Jak podaje AFP, Stany Zjednoczone liczą na większą pomoc krajów Zatoki Perskiej w walce z IS.

Zobacz również: ISIS grozi w najnowszym nagraniu

ddusgl6

Podziel się opinią

Share

ddusgl6

ddusgl6
Więcej tematów