Trwa ładowanie...
d2ob1dg

Szef MSZ zapewnia: polski prezydent odwiedzi USA "jeszcze w tym roku"

​W poniedziałek Jacek Czaputowicz spotkał się w Waszyngtonie z sekretarzem stanu Mikiem Pompeo. Polski minister omówił m.in. "kalendarz wizyt" przedstawicieli władz RP w USA. Zdaniem ministra polski prezydent odwiedzi Stany Zjednoczone "jeszcze w tym roku".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jacek Czaputowicz odniósł się także do sprawy zniesienia obowiązku wizowego dla Polaków
Jacek Czaputowicz odniósł się także do sprawy zniesienia obowiązku wizowego dla Polaków (PAP)
d2ob1dg

Minister spraw zagranicznych zapewnił, że rozmawiał o wizycie z sekretarzem stanu Pompeo, który wskazał na pewne trudności, jakie wynikają z kalendarza wyborczego w USA i związanych z tym zobowiązań Donalda Trumpa.

Jacek Czaputowicz odniósł się także do sprawy zniesienia obowiązku wizowego dla Polaków. Poinformował, że poruszył ten problem podczas swojego wcześniejszego spotkania w Heritage Foundation, w którym wzięli udział kongresmeni i senatorzy.

d2ob1dg

- Amerykanie wykazują duże zrozumienie dla aspiracji polskich - zaznaczył minister po spotkaniu. - Istnieje silny parlamentarny ruch wspierający tę sprawę w USA - dodaje.

Rozmowy sekretarza stanu i ministra spraw zagranicznych dotyczyły "także innych zagadnień: silnego amerykańsko-polskiego strategicznego partnerstwa, w tym - bezpieczeństwa regionalnego, zróżnicowania źródeł energii i pomyślnego rozwoju gospodarczego" - zaznaczono w komunikacie amerykańskiego resortu dyplomacji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: RMF24 / Twitter / WP

d2ob1dg

Podziel się opinią

Share

d2ob1dg

d2ob1dg
Więcej tematów